Галичина.Інфо

У Китаї виявили рештки гігантської блохи Юрського періоду

У Китаї виявили рештки гігантської блохи Юрського періоду Міжнародна група палеонтологів виявила в Китаї скам'янілі останки гігантської блохи розміром у два сантиметри. Ця комаха жила в товщі пір'я динозаврів або інших великих тварин Юрського періоду приблизно 165 мільйонів років тому, йдеться в статті, опублікованій у журналі Nature.

Група вчених під керівництвом Ді-ін Хуана (Diying Huang) з Інституту геології і палеонтології Китайської академії наук у місті Нанкін проводила розкопки у Внутрішній Монголії і в сусідній з нею провінції Ляонін.

У першому регіоні розташована геологічна формація Цзюлуншань (Jiulongshan), породи якої сформувалися в середині Юрського періоду 165 мільйонів років тому. У провінції Ляонін розташовані відкладення Ісяньської формації, що склалися 125 мільйонів років тому, на початку Крейдяного періоду.

Тут вчені виявили дев'ять скам'янілих рештків комах, які нагадували за своїми контурами сучасних кровоссальних бліх. Хуан і його колеги обробили скам'янілості за допомогою міцного спирту для збільшення контрастності зображення, зробили кілька фотознімків і вивчили древніх бліх.

Виявилося, що комахи з юрських відкладень належать до одного роду, але являють собою два окремих види. Всі блохи зі скам'янілостей крейдяного періоду відносяться до одного виду, який, очевидно, є нащадком їх юрських родичів.

Як зазначають палеонтологи, юрські "кровопивці" були помітно більшими за їхніх сучасних спадкоємців - розміри самки становили приблизно 1,5-2 сантиметри, а самця - 0,8-1,5 сантиметра. Для порівняння, сучасні блохи досягають довжини 1,5 - 3,3 міліметра. Комахи з крейдяного періоду збігалися за розмірами зі своїми юрськими предками і лише трохи відрізнялися від них.

Усі ці комахи були позбавлені специфічної риси сучасних кровоссальних бліх - довгих і потужних задніх ніг, пристосованих для здійснення стрибків. При цьому вони володіли розвинутим кровоссальним апаратом, що дозволяв їм пронизувати шкіру жертви і добиратися до кровоносних судин.

Хоботок і щелепи бліх зберігали риси стародавніх скорпіонових мух з роду Aneuretopsychidae, які харчувалися рослинним нектаром. Очевидно, предки юрських і крейдяних кровопивців вели схожий спосіб життя, але потім перейшли на кров'яну "дієту", втратили крила і знайшли спеціальні пристосування для життя на тілі своєї жертви. Як вважають вчені, останній загальний предок скорпіонових мух і бліх жив у Пермському періоді (255 мільйонів років назад), після чого їхні шляхи розійшлися.

Раніше вчені розгадали секрет того, як блохам вдається здійснювати стрибки, що відповідають 200 довжинам їхнього тіла.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Китаї виявили рештки гігантської блохи Юрського періоду

топ

  Цей день в історії.
  24 лютого:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014