Галичина.Інфо

У Молдові відбулася інавгурація нового президента

У Молдові відбулася інавгурація нового президента Обраний з п'ятої спроби президентом Молдови Микола Тимофті сьогодні склав присягу глави держави в ході своєї інавгурації. Минулої п'ятниці, 16 березня, ліберально-демократична більшість парламенту обрала четвертим президентом Молдови 63-річного голову Вищої Ради магістратури країни. Конституційний суд Молдови підтвердив законність обрання Тимофті.

Тимофті поклявся "віддати всі свої сили Республіці Молдова, поважати конституцію і закони, захищати демократію, права людини, а також суверенітет і цілісність Молдови". Потім Тимофті було вручено ланцюг - знак президентської влади, і він урочисто поцілував край винесеного на сцену державного прапора.
"Для того, щоб стати членом великої європейської родини, наша країна і наш народ повинні бути до цього готові. Наше прагнення в ЄС амбітне, але ми повинні докласти до цього чимало зусиль", - сказав Тимофті в ході свого виступу перед присутніми.

Молдова - парламентська республіка і єдина країна СНД, де президента обирають депутати законодавчого органу. За молдавською конституцією, президент має бути обраний більшістю в 3/5 від загального числа депутатів парламенту.

Країна жила без президента більше двох років. Всі колишні зусилля правлячої коаліції обрати главу держави закінчувалися невдачею через розбіжності між парламентськими фракціями і нестачу голосів на підтримку відповідних кандидатів, яким не вдавалося набрати необхідний мінімум у 61 голос з 101.
Вийти з політичної безвиході дозволили три голоси соціалістів, які підтримали висунуту правлячим альянсом За європейську інтеграцію кандидатуру Тимофті. Крім того, за Тимофті проголосував незалежний депутат Міхай Годя.

Комуністи, які мають у парламенті 39 голосів, бойкотували засідання, заявляючи про те, що парламент нелегітимний, тому що порушив усі конституційні строки для обрання президента країни. Комуністи, які перебували при владі до 2009 року, виступають за розпуск законодавчих зборів і проведення дострокових парламентських виборів.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Молдові відбулася інавгурація нового президента

топ

  Цей день в історії.
  5 грудня:

  1918 — проголошено Руську Народну Республіку Лемків.

  1918 — почалися бої за Хирів між військами УГА та польськими частинами.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014