Галичина.Інфо

Вчені створили антимагнітний "плащ-невидимку"

Вчені створили антимагнітний "плащ-невидимку" Словацькі та іспанські вчені створили "плащ-невидимку" з циліндричних шарів надпровідника і феромагнетика, комбінація з яких дозволяє приховати довільний предмет від магнітного поля, і опублікували інструкцію з його складання у статті в журналі Science.

Група фізиків під керівництвом Альваро Санчеса (Alvaro Sanchez) з Автономного університету Барселони розробила технологію, що дозволяє приховати тривимірний об'єкт довільної форми від магнітного поля, що виробляється природними магнітами або постійним струмом.

Санчес і його колеги експериментували з метаматеріалами та іншими екзотичними формами матерії і виявили, що досить проста комбінація з надпровідника і феромагнетика має необхідні "стелс"-властивості.

Як пояснюють вчені, надпровідники володіють особливими магнітними властивостями і не пропускають магнітне поле через себе. Тим не менш, вони не можуть використовуватися як магнітне "стелс"-покриття - надпровідники спотворюють близькі до них лінії поля, і за цими перешкод такий "плащ" можна буде засікти.

Автори статті змогли подолати цю проблему за допомогою тандему з циліндра з надпровідника і феромагнетика, що покриває його шари. За словами дослідників, феромагнетики є своєрідним антиподом надпровідників - вони притягують лінії магнітного поля, а не відштовхують їх. Точно підібрана товщина шару феромагнетика дозволяє нейтралізувати спотворення ліній поля, які виникають через дії надпровідника.

Вчені реалізували свої ідеї на практиці, зібравши магнітний плащ-"невидимку" з декількох стрічок високотемпературного надпровідника, наклеєних на циліндр із сплаву заліза, хрому і нікелю. Фізики охолодили свій винахід до 77 градусів Кельвіна (мінус 196 градусів Цельсія), помістили його в поле двох постійних магнітів і виміряли силу магнітного поля всередині пристрою.

Відзначається, що плащ-"невидимка" проявив себе дуже добре - він придушував магнітне поле не тільки в межах самого пристрою, але і навіть за його межами.

Санчес і його колеги вважають, що їх винахід може застосовуватися для магнітного екранування чутливих наукових приладів. Відсутність обмежень за розміром і промислово доступні матеріали дозволяють виготовляти та використовувати такі "плащі" вже зараз, підсумовують дослідники.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Вчені створили антимагнітний "плащ-невидимку"

топ

  Цей день в історії.
  10 липня:

  1961 - в місті Вінніпег відбулася перша крайова конференція Організації Українських Націоналістів за кордоном (ОУНз) в Канаді. У прийнятій постанові делегати підтримували ідею утворення Світового Союзу Українців.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014