Галичина.Інфо

УГКЦ на Синоді вивчатиме досвід канадських мирянських організацій, - Патріарх Святослав

УГКЦ на Синоді вивчатиме досвід канадських мирянських організацій, - Патріарх Святослав Наступний Синод УКГЦ відбудеться 9 - 15 вересня цього року у Канаді, а його головною темо стане «Покликання мирянина». Про це під час прес-конференції в УНІАНі заявив Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук).

За словами глави українських греко-католиків, цю країну для проведення синоду єпископи вибрали не випадково - цьогоріч виповнюється 100 років з часу приїзду туди першого єпископа УГКЦ, а успішна діяльність тамтешніх мирянських організації може стати добрим прикладом для наслідування в усій УГКЦ.

«2012 рік наша Церква проголосила роком мирянина. УГКЦ завжди заохочувала наших вірних бути активними у соціальному, культурному, національному житті. Церковні спільноти завжди були тими осередками, де зароджувалися різні організації, інституції, як тепер кажуть, громадянського суспільства. А у Канаді нині маємо дуже багато традиційних, я б сказав, старовинних наших мирянських організацій, які свого часу стали основою для формування нашої громади в Канаді», - сказав Патріарх Святослав.

Предстоятель УГКЦ зазначив, що українці Канади цього року відзначатимуть круглу дату – століття, відколи на цю землю приїхав перший єрарх. Відтоді Церква зміцніла і стала чисельнішою.

«Цього року в Канаді ми святкуватимемо 100 років з часу приїзду першого українського єпископа до Канади - блаженного священномученика Микити Будки. Це означає, що багато скоріше, ніж 100 років, в Канаді вже була чисельна українська громада, до якої приїхав душпастир. За 100 років українська Церква в Канаді зросла. Нині ми маємо 5 єпархій, об’єднаних в митрополію. Центр УГКЦ в Канаді є у Вініпегу, а ще маємо українські єпархії в Торонто, Едмонтоні, Саскатуні, є навіть у Ванкувері - найзахіднішій частині Канади», - заявив він.

Глава УГКЦ також позитивно висловився про діяльність канадських мирянських організацій.

«У вересні українці Канади прийматимуть наш Синод, а з іншого боку, саме їхні громадянські структури стануть прикладом, як можна поширювати громадянський рух та стимулювати активність мирян», - додав Патріарх УГКЦ.

Рекомендовано до перегляду:

» » » УГКЦ на Синоді вивчатиме досвід канадських мирянських організацій, - Патріарх Святослав

топ

  Цей день в історії.
  3 червня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014