Галичина.Інфо

Названо лауреатів Пулітцерівської премії

Названо лауреатів Пулітцерівської премії Лауреати Пулітцерівської премії - найпрестижнішої нагороди у галузі журналістики - були оголошені в понеділок у Нью-Йорку.

Переможцями у категорії «Найкраще журналістське розслідування» стали інформаційне агентство «Ассошіейтед Прес» (АП) і газета «Сіетл таймс». Кореспонденти АП удостоїлися престижної нагороди за проведення власного розслідування, в ході якого з'ясувалося, що в рамках боротьби з тероризмом поліція Нью-Йорка протягом декількох років вела масове стеження за мусульманами найбільшого американського мегаполісу. Як виявилося, за допомогою ЦРУ нью-йоркські правоохоронці розробили програми стеження, що охоплюють всі аспекти життя мусульман, не помічених ні в якій протиправній діяльності.

«Сіетл таймс», у свою чергу, отримала премію за серію репортажів про випадкове передозування метадоном серед пацієнтів з хронічними захворюваннями.

Одна з найстаріших у США щоденних газет «Філадельфія інквайрер» удостоїлася нагороди в найпрестижнішій категорії «За служіння суспільству» за матеріали про насильство у міських школах.

Свій перший «Пулітцер» — у номінації «Найкращий національний репортаж» — отримала Інтернет-газета «Хаффінгтон пост» за серію статей про проблеми, з якими стикаються американські ветерани, що отримали поранення в Іраку і Афганістані.

Впливова газета «Нью-Йорк таймс» удостоїлася нагороди відразу у двох категоріях - «Пояснюю репортаж» і «Міжнародний репортаж». У 2011 році премію отримав шеф московського бюро «Нью-Йорк таймс» Леві Кліффорд — за статті про стан справ у системі правосуддя у Московії.

У номінації «За висвітлення місцевих новин» лауреатом стала газета «Петріот-ньюс» з міста Харрісбург (штат Пенсільванія) за висвітлення сексуального скандалу, в якому був замішаний легендарний американський футбольний тренер Джо Патерно.

Премія була присуджена у 13 журналістських, а також шести художніх категоріях — за найкращий драматичний, історичний, біографічний, науково-популярний, віршований і музичний твір. Зокрема, кращою біографією була визнана книга професора Єльського університету Джона Льюїса Геддіса «Джордж Кеннан: американське життя», а кращих у номінаціях «Найкращий редакційний коментар" і "Найкращий художній твір» цього року визначити не вдалося.

Урочиста церемонія вручення премій, за традицією, відбудеться у нью-йоркському Колумбійському університеті в перший понеділок травня — у цьому році 7-го.

Найпочесніша у Сполучених Штатах нагорода за журналістську працю була заснована відомим газетним магнатом Джозефом Пулітцером (1847-1911). Згідно з його заповітом, на спеціально залишені 2 млн доларів було засновано фонд його імені. З 1917 року премія присуджується щорічно у двох десятках категорій у галузі журналістики, літератури, музики і театру. Грошовий приз становить 10 тис. доларів. Винятком є нагорода «За служіння суспільству», яка не має грошового вираження, — її лауреат одержує золоту медаль. Пулітцерівський комітет не розглядає автоматично всі роботи, опубліковані протягом року, а тільки ті, автори яких були заявлені для участі у конкурсі.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Названо лауреатів Пулітцерівської премії

топ

  Цей день в історії.
  3 грудня:

  1877 — народився Степан Рудницький, український географ, засновник української наукової географії i географії України.

  1920 — польський сейм ліквідував територіальну окремішність Галичини. Для позначення етнічної території Східної Галичини введено термін «Східна Малопольща», зникли з вживання слова «українець», «український», повернулися «русин», «руський».

  1987 — народився поет, перекладач і есеїст Андрій Любка.

  2004 — Верховний Суд України ухвалив рішення, згідно з яким результати виборів Президента України 21 листопада 2004 року були сфальсифіковані.

  2010 — вночі міліція та спецпідрозділ «Беркут» силоміць демонтували наметове містечко протестувальників проти нового Податкового кодексу України на майдані Незалежності в Києві.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014