Галичина.Інфо

У Львові покажуть старовинне жіноче вбрання XIX століття

У Львові покажуть старовинне жіноче вбрання XIX століття З 4 травня вперше у Львові відбудеться виставка «Модний салон XIX століття», де покажуть старовинне дамське вбрання та аксесуари Західної Європи першої половина ХІХ століття. Виставка влаштована під патронатом Львівської міської ради в рамках офіційної програми святкування Дня міста Львова.

4 травня о 16:00 в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького, що на проспекті Свободи, 20, буде представлено колекцію автентичних старовинних суконь та аксесуарів, що були модними майже 200 років тому, повідомили організатори.

В експозиції виставки – раритетні строї з приватної збірки українського колекціонера, киянки Марини Іванової.

Свою колекцію, яка складається з добре збережених мистецьких речей, Марина Іванова комплектувала упродовж майже тридцяти років. Її виняткове, з огляду на історико-мистецькі вартості зібрання, аналоги якого є лише у лічених музеях світу, складається сьогодні майже із 40 модних ансамблів.

Це – аристократичні дамські туалети першої половини ХІХ – початку ХХ століття, що входили до гардеробу представниць вищого світу Європи та Америки. Окрім розкішних, оздоблених мереживом суконь, спідниць, блузок, накидок, у колекції представлено й оригінальні аксесуари –– близько ста вишуканих капелюшків, сумочок, десятки парасольок і пар взуття, віял, а також інших «історичних дрібниць».

Сама Марина Іванова називає себе «рабинею колекції», адже зберігає цей справжній історичний скарб в умовах звичайної квартири. Вона намагається створити для цього особливі «музейні» умови – із необхідною вологістю та температурою повітря, без доступу прямого сонячного світла. Власноруч виготовляє манекени, оскільки на сучасний манекен тогочасний стрій неможливо надягнути –– об’єм талії за канонами тодішньої моди дорівнював 55 см.

Своє унікальне зібрання Марина Іванова доповнює предметами, що були неодмінними в гардеробі кожної світської дами. До прикладу, це – металеві скрині дивовижної форми, що герметично закриваються, запобігаючи прониканню вогкості. Їх використовували для перевезення капелюшків під час подорожей кораблем. Це – дитячий велосипед, у вигляді коника, а також безліч інших речей, що передають культуру та витонченість у побуті, яка зникла з нашого сьогодення.

Спеціальний проект в рамках виставки «Модний салон XIX століття» - це фотопроект Юрія Тітовця «Історична реконструкція львівської сецесії».

Також в рамках виставки, яка триватиме упродовж травня-червня 2012 року в Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького, плануються екскурсії на експозиції виставки «Модний салон ХІХ століття» та лекції з історії моди, які проведе власниця колекції Марина Іванова; лекція відомого історика моди та телеведучої Наталії Рєзанової, авторки книг з історії костюму; перегляд фільмів, концерти камерної музики, показ сучасних моделей одягу.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Львові покажуть старовинне жіноче вбрання XIX століття

топ

  Цей день в історії.
  21 лютого:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014