Галичина.Інфо

У Польщі вшанували жертв акції «Вісла»

У Польщі вшанували жертв акції «Вісла» У Польщі 28-29 квітня відзначили 65-ті роковини акції «Вісла». Зокрема відбувся ІІ Конгрес українців у Польщі.

Учасники поклали квіти до могили жертвам акції «Вісла» на військовому цвинтарі в передмісті Перемишля – у селі Пикуличах та до могили полеглим воякам УПА у Комплексі військових кладовищ в Перемишлі. Квіти від Львівщини поклали депутати Львівської обласної ради Ярослав Кравченко та Іван Груник, а також голова об’єднання товариств депортованих українців «Закерзоння» Володимир Середа.

Основна частина ІІ Конгресу розпочалася пленарним засіданням в Українському народному домі в Перемишлі за участі духовенства, науковців, політиків, дипломатів, представників громадських організацій українців Лемківщини, Надсяння, Підляшшя, Холмщини, що у складі сучасної Польщі, та з діаспори.
Після пленарного засідання відбулася робота в секціях, зокрема історична секція розглядала питання «Польське й українське бачення акції «Вісла», юридична секція - «Правові аспекти депортації українського населення в рамках акції «Вісла».

29 квітня учасники ІІ Конгресу українців у Польщі зібралися у Катедральному греко-католицькому соборі міста Перемишля на спільну молитву – Службу Божу пам’яті тих, хто загинув внаслідок операції «Вісла» у 1947 році. Богослужіння провів Архиєпископ Перемишльсько-Варшавський Української греко-католицької церкви у Польщі владика Іван Мартиняк.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Польщі вшанували жертв акції «Вісла»

топ

  Цей день в історії.
  19 вересня:

  1891 — У Монреаль прибули перші українські поселенці.

  1919 — В Кам’янець–Подільському замість ліквідованого міністерства по справах Галичини Кабінет міністрів УНР створив комітет у справах біженців–Галичан.

  1942 — З Бродів, Перемишлян Львівської області депортовано в табір в Белжец 5000 євреїв.

  1944 — В Бережанському районі Тернопільської області відбувся великий бій між відділами УПА і частинами НКВС. На Коломийщині відбулися два бої віділу УПА ім. Богуна з прикордонними частинами НКВС.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014