Галичина.Інфо

Виявлена нова елементарна частинка

Виявлена нова елементарна частинка Фізики, що працюють на детекторі CMS Великого адронного коллайдера (ВАК) виявили раніше невідому частку - збуджений прекрасний ксі-баріон. Відкриття засноване на спостереженнях результатів зіткнень протонів, розігнаних в БАК. Експерименти проводилися в 2011 році, при цьому енергія зіткнень досягала 7 тераелектронвольт. Робота буде опублікована в журналі Physical Review Letters.

Частка була виявлена ​​при спостереженні результатів її розпаду, аналіз якого дозволив встановити масу нової частинки - 5945,0 ± 2,8 мегаелектронвольт (у фізиці елементарних частинок маса і енергія вимірюється в одних і тих же величинах). Це значно більше, ніж маса такої ж частки в збудженому стані, яку в 2011 році виявили фізики, що працюють на іншому прискорювачі - Теватрон в США.
Збуджений чарівний ксі-баріон (Ξb * 0), як і всі баріони, в тому числі протони і нейтрони, складається з трьох кварків. Кварки мають шість сортів або "ароматів", і, поєднуючись у різних комбінаціях, утворюють спостережувані елементарні частинки. Виявлений ксі-баріон складається з верхнього чарівного і дивного кварків. Негативні заряди чарівного і дивного кварків (по третині заряду електрона) компенсуються позитивним зарядом верхнього кварка (дві третини заряду електрона), тому в цілому частка електрично нейтральна.
Детектор CMS (компактний мюонний соленоїд), дані якого були використані в даній роботі - тільки один з детекторів зіткнення частинок, встановлених на ВАК. Різні детектори "спеціалізуються" на пошуку частинок різної маси за допомогою різних технологій.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Виявлена нова елементарна частинка

топ

  Цей день в історії.
  18 листопада:

  1847 — народився Володимир Навроцький, Галицький вчений-економіст, статистик i публіцист.

  1859 — народився Кость Левицький, Галицький правознавець, історик, письменник, перекладач, голова Державного секретаріату ЗУНР, засновник і голова Національної Ради у Львові.

  1885 — помер Євген Желехівський, Галицький лексикограф, фольклорист, громадський діяч, творець правопису «желехівки».

  1886 — народилася Софія Альбіновська-Мінкевич, Галицька художниця, майстриня малярства та графіки.

  1935 — розпочався Варшавський процес над групою членів ОУН.

  1969 — помер Степан Ванчицький, Лемківський суспільний діяч, журналіст.

  2005 — Сенат США скасував обмежувальну зовнішньоторгівельну поправку Джексона-Вейніка для України.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014