Галичина.Інфо

Галичани та українці, що проживають у Польщі, вимагають визнати операцію Вісла репресіями

Галичани та українці, що проживають у Польщі, вимагають визнати операцію Вісла репресіями Галичани та українці, що проживають у Польщі, закликають владу дати повну політичну і юридичну оцінку операції Вісла.

Про це йдеться в заяві Другого конгресу українців у Польщі, який відбувся в кінці квітня в польському Перемишлі. Автори заяви зазначили, що за цю операцію відповідальність несе тодішній комуністичний уряд "тоталітарної та несуверенної держави", якою була Польща. "Хоча з часу цієї історичної події минуло 65 років, досі не дана повна політична і юридична оцінка всіх наслідків акції Вісла, - йдеться в заяві.
Учасники конгресу назвали заяви представників польського Інституту народної пам'яті про відсутність підстав говорити про незаконність цієї операції такими що суперечать логіці і почуттю справедливості.
Від демократичної Польщі "українська спільнота очікує однозначної юридичної та політичної оцінки операції Вісла як репресії проти нас, що базується на етнічно-національному принципі. Ми переконані, що нелегальний характер цієї акції випливає з конституційних прав, які були очевидним чином порушені", - зазначено в документі.
Українці назвали "недостатніми" дії влади демократичної Польщі з відшкодування завданих втрат жертвам операції Вісла і закликали створити спеціальну урядову програму для вирішення цих завдань.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Галичани та українці, що проживають у Польщі, вимагають визнати операцію Вісла репресіями

топ

  Цей день в історії.
  6 липня:

  1920 - у Львові відбувся перший концерт музичного товарства “Бандурист”.

  1941 - у Львові на зборах громадян для захисту інтересів українських мешканців було створено Українську раду сеньйорів, яку очолив К.Левицький, а почесним главою став митрополит А.Шептицький.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014