Галичина.Інфо

S&P підвищив кредитний рейтинг Греції

S&P підвищив кредитний рейтинг Греції Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's (S & P) підвищило кредитний рейтинг Греції з рівня SD (вибірковий дефолт) до CCC і встановило за ним стабільний прогноз.

Рейтингова дія здійснена у зв'язку із завершенням програми обміну державних облігацій, йдеться в повідомленні агентства.

Агентство зазначає, що програма обміну зняла з Афін питання фінансування в короткостроковій перспективі, але борговий тягар все ще залишається серйозною проблемою для держави. Для того, щоб стабілізувати ситуацію в держфінансах, Греція проводить програму бюджетної консолідації (заходів бюджетно-податкового оздоровлення) в рамках угоди з трійкою міжнародних кредиторів (Євросоюз, Міжнародний валютний фонд, Європейський центральний банк) і при їхній фінансовій підтримці. Крім програми скорочення дефіциту бюджету Афіни зробили програму обміну держоблігацій за участю приватного сектора, щоб знизити загальне боргове навантаження, говориться в прес-релізі S&P.

Проведена грецьким урядом програма фіскальної консолідації передбачає підвищення податків і підвищення ефективності їх збору, в також широкомасштабну програму приватизації при скороченні державних витрат.

Присвоєний Греції рейтинг ССС пов'язаний зі скороченням держборгу і зниженням вартості обслуговування боргу за підсумками програми обміну держоблігацій, а також із збільшеним середнім терміном обігу держоблігацій країни. Крім того, рейтинг на рівні ССС відображає позицію агентства з приводу факторів ризику для грецької кредитоспроможності. Так, серед чинників ризику аналітики виділяють невизначені перспективи економічного зростання: слідом за скороченням ВВП у реальному вираженні на 6,9% в 2011 році агентство очікує, що рецесія в грецькій економіці продовжиться в 2012 році, а ВВП скоротиться на 5%.

Також виділені політичні чинники, зокрема, розбіжності щодо вкрай непопулярних серед населення заходів жорсткої економії. Високе боргове навантаження, незважаючи на програму обміну, що дозволила збільшити середній термін обігу грецьких бондів і знизити вартість обслуговування боргу, також є фактором ризику. S&P очікує, що держборг Греції буде перебувати в діапазоні 160-170% ВВП в 2012-2015 рр.. в залежності від виконання Афінами пунктів узгодженої з трійкою програми бюджетної консолідації. Досягнення цільових показників щодо скорочення дефіциту бюджету буде залежати від темпів зростання грецької економіки і здатності країни залучити кошти від програми приватизації.

Раніше повідомлялося, що глава грецького Центробанку Георгіос Провопулос заявив, що грецька економіка скоротиться в поточному році більш суттєво, ніж очікувалося спочатку: ВВП знизиться на 5% замість раніше прогнозованих 4,5%.

Рекомендовано до перегляду:

» » » S&P підвищив кредитний рейтинг Греції

топ

  Цей день в історії.
  15 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014