Галичина.Інфо

Івано-Франківськ відзначає 350-річчя

Івано-Франківськ відзначає 350-річчя Покладанням квітів до пам’ятника Іванові Франку та пішою ходою від нього до площі Ринок розпочалося святкування 350-річчя Івано-Франківська.

З балкону ратуші спільний молебень за місто та його жителів провели предстоятелі трьох церков – Української православної церкви (Київського патріархату) Філарет, Української греко-католицької церкви Святослав та Української автокефальної православної церкви Мефодій. Предстоятелі трьох церков привітали городян з ювілеєм, відзначили роль і значення в міста в становленні незалежності України і вручили подарунки. Зокрема, глава УГКЦ Святослав (Шевчук) подарував міській громаді хоругву Пречистої Діви Марії, яка, за його словами, "могла б стати офіційною хоругвою громади Івано-Франківська". Глави трьох церков також урочисто відкрили пам’ятний знак першій українській церкві.

Міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус роповів, що традиційний день урочистостей 7 травня вирішено замінити тижневою програмою з акцентом на вихідні, щоб якомога більше людей взяли участь у святі.
Загалом у програмі відзначення 350-річчя Івано-Франківська – понад півсотні заходів. Серед них, зокрема, четвертий міжнародний фольклорний фестиваль етнографічних регіонів України «Родослав», десятий міжнародний фестиваль «Свято ковалів», перший міжнародний дитячий фестиваль мистецтв «Вогні Ратуші», спільний концерт Олега Скрипки та віртуоза-скрипаля Василя Попадюка.
В урочистостях беруть участь 28 делегацій міст-побратимів із 12 країн, а також дипломатичних установ та інших міст України.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Івано-Франківськ відзначає 350-річчя

топ

  Цей день в історії.
  24 вересня:

  1894 — народився Роман Купчинський, Галицький поет, прозаїк, журналіст, композитор, критик, громадський діяч.

  1942 - Генерал-губернатор Г.Франк видав дикрет Декрет про створення Інституту ім. Шевченка у Львові. Зазначалося, що “інститут засновується з метою розвитку і підпорядкування наукових дослідів у галузі українознавства”.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014