Галичина.Інфо

Археологи виявили найдавніші у Європі наскальні малюнки

Археологи виявили найдавніші у Європі наскальні малюнки Археологи виявили в одній з печер на півдні Франції наскальні малюнки, чий вік оцінюється у 37 тисяч років, що дозволяє віднести їх до числа найдавніших зображень такого роду у Європі. Про це йдеться у статті, опублікованій у журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

"Швидше за все, дані малюнки дещо давніші за знамениті зображення тварин із печери Шове у південно-східній частині Франції. На відміну від творів у Шове, розташованих глибоко під землею та далеко від місця проживання людей, малюнки у печері Кастаньйо безпосередньо пов'язані з повсякденним життям стародавніх людей. На це вказують знайдені там само знаряддя праці, кістки та майстерні з виробництва прикрас ", - заявив керівник групи археологів Рендалл Уайт (Randall White) з університету Нью-Йорка (США).

Уайт і його колеги проводили розкопки у печері Кастаньйо, де збереглися останки людини, знаряддя праці та пам'ятники культури людей так званої оріньякської культури представники якої були, імовірно, першими Homo sapiens на території Європи.

"Люди з ранньої оріньякської культури думали та функціонували приблизно так само, як наші сучасники. У них були досить складні суспільні відносини, також вони вміли малювати й ліпити скульптури" - пояснив Уайт.

В одній із частин печери вчені знайшли безліч артефактів людської діяльності, а поряд із ними - великий сегмент стелі печери, що обрушилась. У 2007 році археологи розпочали розбір завалу у печері.

У процесі складання стелі вчені виявили сліди червоної фарби та безліч малюнків, висічених на її поверхні за допомогою примітивних інструментів. Швидше за все, весь кольоровий живопис був знищений під час обвалу печери, проте велика частина стародавніх гравюр збереглася у непоганому стані.

Як стверджують вчені, давній художник спочатку обробляв стелю, щоб прибрати або згладити всі нерівності. На самій картині древній європеєць зобразив чотириногого звіра, жіночі статеві органи та заглиблення, схоже за формою на цифру вісім або знак нескінченності.

Судячи з форми та структури заглиблень, художник наносив зображення за допомогою молота і різця. За словами дослідників, він відколював невеликі фрагменти каменя доти, доки не досягав необхідної глибини штриха у кожній точці свого малюнка.

Завершивши розкопки, Уайт та його колеги спробували обчислити вік малюнків за часом залягання порід, на які впала стеля печери. За їх розрахунками, цей пам'ятник мистецтва був завершений приблизно 37 тисяч років тому. Для порівняння, найбільш давній на сьогоднішній день наскальний живопис у печері Шове був намальований 30-33 тисячі років тому.

Як вважають дослідники, їхнє відкриття та кілька інших подібних знахідок, зроблених в Італії та південно-східній Франції, вказують на необхідність перегляду уявлень про те, коли люди оріньякської культури з'явилися на території сучасної Європи.

Зазначимо, що раніше, дослідивши за відбитками долонь статеву приналежність авторів наскельних малюнків у європейських печерах, археологи дійшли висновку, що більшість із них були жінками.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Археологи виявили найдавніші у Європі наскальні малюнки

топ

  Цей день в історії.
  15 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014