Галичина.Інфо

У Всесвіті сформувалася нова туманність

У Всесвіті сформувалася нова туманність Співробітники обсерваторії Джеміні опублікували нове зображення туманності Sharpless 2-71 (Sh 2-71). На думку вчених, незвичайна форма туманності може пояснюватися тим, що вона сформувалася в результаті взаємодії пари старіючих зірок.

Повнорозмірне зображення можна подивитися на сайті обсерваторії.

Тривалий час вважалося, що туманність з'явилася в результаті вибуху яскравої подвійної зірки, яку можна бачити в центрі зображення.

Однак нові дані свідчать про те, що більш відповідним кандидатом може бути неяскрава блакитна зірка в безпосередній близькості – трохи правіше і нижче на зображенні.

Річ у тім, що рівень ультрафіолетового випромінювання у яскравої подвійної зірки недостатній для того, щоб розігріти газ туманності настільки сильно, як це можна спостерігати на опублікованому зображенні.

Водночас сусідня блакитна зірка, мабуть, такою потужністю випромінювання якраз володіє.

З іншого боку, подвійна природа першої зірки може легше пояснити загальну несиметричну форму туманності, в той час як відомостей про подвійну природу блакитної зірки поки немає.

Австралійські астрономи з університету Маккуорі, які брали участь в роботі, стверджують, що світність блакитної зірки добре відповідає очікуваному значенню.

Саме така світність має бути у залишку зірки, що пережила вибух, в ході якого утворилася туманність.

Учені поки не беруться стверджувати однозначно, вибух якого з небесних тіл привів до утворення туманності. Тим не менш, вони не сумніваються, що в процесі її формування взяли участь обидва небесних тіла.

Обсерваторія Джеміні (близнюки) складається з пари інфрачервоних телескопів, розташованих в північній і південній півкулях - на Гаваях і в Чилі. Спільно два телескопи здатні отримувати зображення в будь-якій частині небесної сфери. Телескопи обслуговуються консорціумом різних країн – США, Великобританії, Канади, Чилі, Бразилії, Аргентини та Австралії.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Всесвіті сформувалася нова туманність

топ

  Цей день в історії.
  6 червня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014