Галичина.Інфо

В ході IPO вартість Facebook зросла

В ході IPO вартість Facebook зросла Ціна акцій найбільшої в світі соцмережі Facebook в рамках первинного публічного пропозиції (IPO) визначена на рівні 38 доларів за цінний папір - по верхній межі встановленого раніше цінового діапазону в 34-38 долара, повідомляє агентство Рейтер.

За підсумками пропозиції у вільному обігу будуть перебувати 421,23 мільйона звичайних акцій Facebook, з яких 180 млн продає сама компанія, а 241,23 мільйона - існуючі акціонери.

Таким чином, сторони-продавці залучили в ході IPO близько 16 мільярдів доларів, а активи компанії оцінені приблизно в 104 мільярди доларів.

Обсяг IPO в 421,23 мільйона акцій не включає в себе більш ніж 63 млн цінних паперів, які протягом 30 днів додатково можуть продати банки-організатори IPO. З їх урахуванням сума IPO може становити близько 18,4 мільярда доларів.

Акції Facebook почнуть торгуватися на американській біржі NASDAQ, популярної у технологічних компаній, під тікером FB в п'ятницю.

Первинне розміщення Facebook стане третім найбільшим IPO в історії США після Visa і General Motors. Для порівняння - інтернет-компанія Google в ході свого IPO в 2004 році була оцінена в 23,1 мільярда доларів, а в минулому році інвестори оцінили дисконтний сервіс Groupon в 12,7 мільярда доларів, Zynga - в 7 мільярдів доларів, LinkedIn - лише в 4,3 мільярда доларів.

Спочатку Facebook планувала запропонувати інвесторам 337 млн акцій за ціною від 28 до 35 доларів за цінний папір. Однак на цьому тижні компанія підвищила ціновий діапазон IPO до 34-38 доларів за цінний папір, а існуючі акціонери Facebook - Goldman Sachs Group, Tiger Global Management і інші - вирішили продати інвесторам в сумі на 84 мільйона акцій більше.

За даними ЗМІ, попит на цінні папери Facebook значно перевищив пропозицію ще минулого тижня, і саме через перепідписання компанія вирішила закрити книгу заявок раніше планованого терміну.

Глава Facebook Марк Цукерберг контролюватиме після IPO близько 55,8% голосуючих акцій компанії - на 1,5% нижче, ніж планувалося раніше.

Головним андерайтером IPO Facebook виступив інвестбанк Morgan Stanley. Крім того, соцмережа привернула до розміщення акцій ще 32 банки, в тому числі, Goldman Sachs, Bank of America Merrill Lynch, Barclays Capital, JP Morgan та інші.

Публічне розміщення акцій Facebook є однією з найбільш очікуваних подій року в інтернет-індустрії. Водночас, соцмережі добилася високої оцінки з боку інвесторів, незважаючи на ряд ризиків свого майбутнього розвитку.

Головним із ризиків є диверсифікація джерел доходу – близько 80% виторгу компанія отримує від реклами, а мобільні сервіси соцмережі до останнього часу взагалі не монетизувати. Крім того, Facebook має труднощі з виходом на перспективні ринки Азії, Московії і частини Європи, вважають експерти.

Facebook, як і іншим інтернет-компаніям - LinkedIn, Zynga, Groupon, які вперше розмістили акції на біржі за минулий рік, ще належить довести інвесторам стійкість зростання свого бізнесу, щоб добитися зростання котирувань на біржі.

Facebook була заснована Марком Цукербергом в 2004 році як онлайн-майданчик для спілкування студентів Гарвардського університету. Через вісім років кількість користувачів Facebook перевищує 900 мільйонів, більше 488 млн користуються мобільними сервісами соцмережі. Щодня користувачі сайту завантажують більш як 300 мільйонів фотографій і залишають близько 3,2 мільярда коментарів і оцінок "Мені подобається".

Виторг Facebook за 2011 рік становив 3,7 мільярда доларів, за перший квартал 2012 року - 1,06 мільярда доларів.

Рекомендовано до перегляду:

» » » В ході IPO вартість Facebook зросла

топ

  Цей день в історії.
  14 липня:

  1894 — у Львові відбувся перший на території Галичини і України футбольний матч — змагались команди Львова і Кракова.

  1919 - Диктатор ЗУНР Є.Петрушевич віддав наказ про перехід Галицької армії через Збруч і з\'єднання її з Армією УНР.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014