Галичина.Інфо

Доповідь Держдепу США: Українська влада порушує право на недоторканість приватного життя

Доповідь Держдепу США: Українська влада порушує право на недоторканість приватного життя Українська влада порушує право на недоторканість приватного життя, гарантоване Конституцією України, йдеться у доповіді Держдепу США.

"Довільне порушення недоторканості приватного і родинного життя, житла і кореспонденції - Конституція забороняє такі дії, проте на практиці власті зазвичай не дотримуються цієї заборони", - сказано в документі.

Держдеп зазначає, що згідно із законом Служба безпеки України не може вести спостереження за людиною і пошук інформації без відповідного дозволу суду, а Генеральна прокуратура зобов’язана стежити за тим, аби усі правоохоронні органи дотримувалися закону.

"Громадяни мають законне право досліджувати будь-яку справу щодо них, що знаходиться у розпорядженні СБУ, а також юридичне право на відшкодування збитків в результаті розслідування. Проте, власті в цілому не дотримуються цих прав на практиці, тому що відповідне законодавство не було прийняте, і багато громадян не знають своїх прав, а також того, що їхнє право на приватне життя було порушене властями", - наголошується у звіті.

Крім того, Держдеп США відзначає проблему тиску на засоби масової інформації з боку української влади.

"Конституція і закони гарантують свободу слова і друку. Проте на практиці уряд здійснює тиск на ЗМІ, залякує журналістів і власників ЗМІ", - сказано в звіті.

Згідно з інформацією, протягом попереднього року були багаточисельні повідомлення про те, що центральні і місцеві власті намагалися впливати на ЗМІ, надходила інформація і про залякування, а також застосування насильства стосовно журналістів.

"Люди можуть критикувати уряд публічно і в приватному порядку, а незалежні і міжнародні ЗМІ озвучувати різні думки. Проте, були повідомлення протягом року, що деякі співробітники СБУ були присутні на засіданнях громадських організацій для збору інформації про діяльність і роботу політичного характеру", - наголошується в звіті.

Нагадаємо, протягом 2011 року ситуація зі свободою ЗМІ була предметом зростаючого занепокоєння з боку міжнародних організацій, зокрема Freedom House і Міжнародного інституту преси.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Доповідь Держдепу США: Українська влада порушує право на недоторканість приватного життя

топ

  Цей день в історії.
  24 лютого:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014