Галичина.Інфо

Фасад театру Заньковецької у Львові відреставрують за 1,5 млн грн

Фасад театру Заньковецької у Львові відреставрують за 1,5 млн грн На ремонт фасаду Національного академічного драмтеатру імені Марії Заньковецької у Львові згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України виділили 1,5 млн грн. Загалом ж капремонт театру може обійтися у понад півмільярда гривень.

«Півтора-два місяці тому було розпорядження Кабміну згідно з яким було виділено 1,5 млн грн, але вже перший транш вже є в нас – це 350 тисяч гривень. Він буде витрачений на розробку проектно-кошторисної документації і проведення підготовчих робіт на фасаді театру», - розповів директор театру Андрій Мацяк.

Загалом, за його словами, на ремонт театру потрібно більш, ніж півмільярда гривень. «Це - величезна, це - космічна сума. Ми докладаємо всіх зусиль, щоб потрошки-потрошки робити ці речі, тобто, ви розумієте, виділено 1,5 мільйони. А потреба йде про більш, ніж півмільярда гривень. Я не можу точно сказати, бо це треба все перелічити, перерахувати, тому, що в нас закладено 380 млн грн, але це в цінах 2008 року. А тепер треба застосовувати коефіцієнти і так далі, тому це дає мені підставу говорити, що на нинішній день треба значно більше, ніж півмільярда гривень», - зазначив Андрій Мацяк.

Він додав, що лише ремонт усіх фасадів Театру мав би коштувати близько 21 млн грн: «Це фасади всієї будівлі. Чому я кажу орієнтовно і чому приблизно, справа в тому, що це є реставрація. І коли ми відкриваємо штукатурку і бачимо шмат цегли, тоді в нас можуть виникати різні проблеми. Цегла в дуже багатьох випадках є в неналежному стані, час бере своє», - сказав Андрій Мацяк.

За його словами, роботи виконуватиме ТзОВ "Стелла", яке раніше продовжувало реставрацію Вірменського собору та реставрувало приміщення готелю «Леополіс».

Нагадаємо, площа приміщень театру – понад 17 тис. кв. м.

У жовтні 2001 року колишній голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк пропонував провести референдум щодо реконструкції Національного академічного українського драматичного театру Марії Заньковецької та будівництва нового приміщення театру у Львові. Зі слів Цимбалюка, на капремонт театру треба 600-650 млн грн. Мер Львова Андрій Садовий підтримав тоді цю ідею. У квітні 2012 року на сесії депутати Львівської міської ради затвердили угоду «Про організацію взаємовідносин» з Національним академічним драмтеатром імені Марії Заньковецької у Львові. Ситуація з театром «винятково складна», оскільки будівля його розташована одночасно за трьома адресами і тут є три форми власності приміщень: приватна, державна та комунальна.

Водночас, на відселення мешканців з будівлі театру імені Марії Заньковецької у Львові на сьогодні потрібно близько 36 млн грн.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Фасад театру Заньковецької у Львові відреставрують за 1,5 млн грн

топ

  Цей день в історії.
  24 вересня:

  1894 — народився Роман Купчинський, Галицький поет, прозаїк, журналіст, композитор, критик, громадський діяч.

  1942 - Генерал-губернатор Г.Франк видав дикрет Декрет про створення Інституту ім. Шевченка у Львові. Зазначалося, що “інститут засновується з метою розвитку і підпорядкування наукових дослідів у галузі українознавства”.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014