Галичина.Інфо

Львівщина вшанує пам’ять Бориса Возницького

Львівщина вшанує пам’ять Бориса Возницького У Львівській області пройдуть дні вшанування пам’яті Героя України Бориса Возницького.

Зокрема, 28 червня в Олеському замку відбудеться презентація картин Мартіно Альтамонте «Битва під Віднем», а в Золочівському замку - «Битва під Парканами».
30 червня відкриється виставка портретів та фотоматеріалів, присвячених життю та діяльності Б.Возницького у Галереї мистецтв.
1 липня відбудеться літургія у Катедральному соборі Покрови Пресвятої Богородиці, а на Личаківському кладовищі відслужать панахиду.

Нагадаємо, що з метою недопущення втрати культурних цінностей, зібраних Героєм України, академіком, директором Львівської національної галереї мистецтв Борисом Возницьким, враховуючи відкрите звернення інтелігенції Львівщини, розпорядженням голови обласної ради від 07.06.2012 р. №816 створено робочу групу щодо збереження культурної спадщини. До її складу увійшли відомі громадські діячі, науковці, музейники.

Нагадаємо, 1 червня, близько 30 музейників Львова пікетували Львівську облдержадміністрацію з вимогою не передавати картини Альтамонте «Битва під Віднем» та «Битва під Парканами» в римо-католицький костел у Жовкві.

Раніше директор Львівської національної галереї мистецтв Борис Возницький розповідав, що картини відновлено у Польщі. Після виставки у Варшаві вони прибули до України.

Також, зі слів Возницького, в Олеському замку на Львівщині спеціально для розміщення відомої картини «Битва під Віднем» провели роботи з підняття даху, аби розмістити картину розміром 8×8 метрів. Вартість таких робіт – 300 тис. грн.«Битва під Парканами», казав тоді Возницький, мала б повернутися в Золочівський замок. Необхідні підготовчі роботи там було проведено значно раніше. Він нагадав, що відновлення двох картин тривали чотири роки. «Європа дала на це 4 млн євро», – додав він.

Додамо, «Битва під Парканами» – у XVII столітті це була найбільша за розмірами батальна картина Європи.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Львівщина вшанує пам’ять Бориса Возницького

топ

  Цей день в історії.
  9 серпня:

  1842 — демаркація кордону між Канадою і США, Договір Вебстера — Ашбертона.

  1848 — на Буковині скасовано кріпацтво.

  1932 — помер Джон Чарлз Філдс, канадський математик, засновник математичної премії.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014