Галичина.Інфо

УКУ святкує 10-річчя

УКУ святкує 10-річчя 29 червня минає 10 років від дня інавгурації Українського католицького університету. Як повідомила прес-служба УКУ, урочистості тоді тривали п’ять днів і закінчилися інавгурацією біля Оперного театру у Львові.

«Те, що сталося 10 років тому, було закінченням дуже довгого сну. В Україні, на щастя, ми завжди мали пошану до освіти. У ХХ ст. митрополит Шептицький під час промови у Австрійському сеймі висловив прохання про встановлення українського університету: він розумів важливість такої інституції. Потім почалася війна, прийшла польська окупація, і нічого не вдалося зробити», – сказав Блаженніший Любомир Гузар.

За словами Любомира Гузара, коли 10 років тому вдалось остаточно оформити Український католицький університет, то це було реалізацією столітньої мрії. «На інавгурації було багато достойних гостей. Українську освітню традицію тоді представляв ректор Києво-Могилянської академії В’ячеслав Брюховецький. Ректор Люблінського університету (фактично за дорученням Папи Івана Павла ІІ) приїхав підтримати нас. Під час інавгурації біля Оперного театру у Львові було відчуття, що діється щось важливе. Я маю надію, що університет щораз активніше буде виховувати людей, яких ми зможемо називати християнською елітою. Це означає, що, по-перше, ці люди будуть мати добру професійну підготовку у відповідних сферах, по-друге, вони будуть порядними і житимуть за моральними принципами. То будуть особи, які працюватимуть, думатимуть категоріями здорової, християнської релігійної традиції. По-третє, вони будуть справжніми патріотами, які любитимуть Україну і працюватимуть для неї. Власне, у цьому і є цінність університету. Я мрію про те, що та духовна еліта, незалежно від професійної діяльності, сформує певний духовний рівень», – говорить Любомир Гузар.

Блаженніший Любомир Гузар відзначає: «Важливо, що УКУ не є державним навчальним закладом, залежним від політики. Це є вільна інституція, яка не тільки сама росте, а й променіє навколо, інституція, яка розвиває широку суспільну діяльність. УКУ повинен ставити зразком насправді високої інтелектуальної культури».

Рекомендовано до перегляду:

» » » УКУ святкує 10-річчя

топ

  Цей день в історії.
  6 серпня:

  1497 — до Бристоля повернулася експедиція Джона Кабота, що відкрила Канаду. Втім, всі були впевнені, що це Китай.

  1914 — Австро-Угорщина оголосила війну Росії.

 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014