Галичина.Інфо

Колесніченко назвав діалекти Львівщини і Галичини відрижкою

Колесніченко назвав діалекти Львівщини і Галичини відрижкою Народний депутат від фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко не вважає українською мовою діалекти, якими говорять на Львівщині та Галичині. Як повідомляє Українська правда, про це він заявив в ефірі телеканалу ICTV.

"Однозначно недозволено сьогодні комусь вказувати, якою мовою йому говорити, а на якій мові не можна", - сказав депутат, розповідаючи про законопроект "Про державну мовну політику" щодо захисту регіональних мов.
Відповідаючи на запитання, чи готовий він настільки ж завзято відстоювати українську мову, регіонал зазначив, що законопроект, який він пропонує, «забезпечує захист української мови».
"Я проти львівсько-галицьких діалектів, які засмітили сьогодні засоби масової інформації. Я не вважаю, те, що нам пропонують, українською мовою. Це відрижка тієї частини України, яка колись була постійно під чиїмось гнітом", – сказав Колесніченко.
При цьому він уточнив, що українська мова - та, якою говорять на Полтавщині, Черкащині та Слобожанщині.

2 липня голова Верховної Ради Володимир Литвин пообіцяв, що парламент цього тижня не розглядатиме «мовний законопроект». Водночас голова парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що, згідно з регламентом, законопроект про мови може бути розглянуто у сесійній залі Верховної Ради цього тижня, до закінчення сесії 6 липня.
Нагадаємо, 24 травня в залі засідань Ради після дебатів щодо законопроекту про основи мовної політики, що його внесли народні депутати фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко та Сергій Ківалов, сталася бійка між народними депутатами. В той день законопроект прийнято не було.
Однак 5 червня законопроект було прийнято у першому читанні 234 голосами. У пояснювальній записці, зокрема, зазначається, що в разі ухвалення законопроекту Московітська мова має стати регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України з 27, – як вважає опозиція, за рахунок української. Також опозиція заявляє, що голосування за законопроект відбувалося з порушеннями – частина депутатів особисто не голосувала за цей законопроект, але їхні голоси враховані.
Опозиційні депутати повідомили, що фізично протистоятимуть ухваленню цього закону.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Колесніченко назвав діалекти Львівщини і Галичини відрижкою

топ

  Цей день в історії.
  19 вересня:

  1891 — У Монреаль прибули перші українські поселенці.

  1919 — В Кам’янець–Подільському замість ліквідованого міністерства по справах Галичини Кабінет міністрів УНР створив комітет у справах біженців–Галичан.

  1942 — З Бродів, Перемишлян Львівської області депортовано в табір в Белжец 5000 євреїв.

  1944 — В Бережанському районі Тернопільської області відбувся великий бій між відділами УПА і частинами НКВС. На Коломийщині відбулися два бої віділу УПА ім. Богуна з прикордонними частинами НКВС.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014