Галичина.Інфо

Колесніченко назвав діалекти Львівщини і Галичини відрижкою

Колесніченко назвав діалекти Львівщини і Галичини відрижкою Народний депутат від фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко не вважає українською мовою діалекти, якими говорять на Львівщині та Галичині. Як повідомляє Українська правда, про це він заявив в ефірі телеканалу ICTV.

"Однозначно недозволено сьогодні комусь вказувати, якою мовою йому говорити, а на якій мові не можна", - сказав депутат, розповідаючи про законопроект "Про державну мовну політику" щодо захисту регіональних мов.
Відповідаючи на запитання, чи готовий він настільки ж завзято відстоювати українську мову, регіонал зазначив, що законопроект, який він пропонує, «забезпечує захист української мови».
"Я проти львівсько-галицьких діалектів, які засмітили сьогодні засоби масової інформації. Я не вважаю, те, що нам пропонують, українською мовою. Це відрижка тієї частини України, яка колись була постійно під чиїмось гнітом", – сказав Колесніченко.
При цьому він уточнив, що українська мова - та, якою говорять на Полтавщині, Черкащині та Слобожанщині.

2 липня голова Верховної Ради Володимир Литвин пообіцяв, що парламент цього тижня не розглядатиме «мовний законопроект». Водночас голова парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що, згідно з регламентом, законопроект про мови може бути розглянуто у сесійній залі Верховної Ради цього тижня, до закінчення сесії 6 липня.
Нагадаємо, 24 травня в залі засідань Ради після дебатів щодо законопроекту про основи мовної політики, що його внесли народні депутати фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко та Сергій Ківалов, сталася бійка між народними депутатами. В той день законопроект прийнято не було.
Однак 5 червня законопроект було прийнято у першому читанні 234 голосами. У пояснювальній записці, зокрема, зазначається, що в разі ухвалення законопроекту Московітська мова має стати регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України з 27, – як вважає опозиція, за рахунок української. Також опозиція заявляє, що голосування за законопроект відбувалося з порушеннями – частина депутатів особисто не голосувала за цей законопроект, але їхні голоси враховані.
Опозиційні депутати повідомили, що фізично протистоятимуть ухваленню цього закону.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Колесніченко назвав діалекти Львівщини і Галичини відрижкою

топ

  Цей день в історії.
  23 жовтня:

  1942 - в табір Белжец (Польща) вивезено 1179 євреїв з Дрогобича, 1020 осіб – з Борислава, 460 – з Самбора, 800 – з Стрия Дрогобицької області.

  1971 - Верховний архієпископ УКЦ кардинал Й.Сліпий під час нарад Ватиканського Синоду єпископів Католицької церкви і в присутності папи Павла VI виступив із промовою в обороні переслідуваної Української церкви, заявивши, що вона понесла величезні жертви, про які у Ватикані ніхто не згадував, оскільки для Ватиканської дипломатії греко-католики УРСР і Польщі стояли на перешкоді.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014