Галичина.Інфо

Палеонтологи виявили в Німеччині пернатого динозавра з пухнастим хвостом

Палеонтологи виявили в Німеччині пернатого динозавра з пухнастим хвостом Американські та німецькі палеонтологи виявили в Баварії останки великого пернатого динозавра з великим пухнастим хвостом і представили його світу в статті, опублікованій в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

За другу половину 20 століття і початок 21 століття вчені виявили останки безлічі видів пернатих динозаврів, протоптахів і примітивних справжніх птахів. Практично всі з них належать до групи целурозавр – найчисленнішої групи двоногих динозаврів, що включає в себе птахів, тиранозаврів і інших хижих ящерів.

Група палеонтологів під керівництвом Олівера Раухута з університету Людвіга-Максиміліана в Мюнхені (Німеччина) проводила розкопки в вапняному кар'єрі Ріголь на території німецької Баварії.

Тут Раухут і його колеги виявили останки відносно невеликого динозавра з сімейства мегалозаврід - великих двоногих хижаків, що мешкали на території сучасної Європи в середині юрського періоду.

Як зазначають дослідники, даний скелет належав дуже юному мегалозавру, який недавно вилупився з яйця. Про це свідчать велика голова, великі очниці, невеликі лапи, а також відсутні окостенілі шви між окремими компонентами черепа.

Палеонтологи уважно вивчили останки динозавра і навколишні його породи і виявили, що частина тіла ящера була покрита пір'ям. З їхніх слів пір'яний покрив їх підопічного був більше схожий на волосся сучасних ссавців, ніж на справжні пір'я птахів.

Вони являли собою тонкі волокна, схожі за своєю структурою з пір'ям примітивних целурозаврів – дрібного тираннозавра Dilong paradoxus, динозавра-"лінивця" бейпяозавра (Beipiaosaurus inexpectus) і деяких інших ящерів.

Раухут і його колеги надали знахідці ім'я Sciurumimus albersdoerferi. Родове ім'я ящера походить від латинського слова Sciurus і грецького mimos, комбінація яких означає "схожий на білку". Як пояснюють вчені, такий вибір імені пов'язаний з пір'яним покривом рептилії - по всій видимості, за життя цей динозавр мав пухнастий хвіст і оперену нижню частину тіла. Видове найменування ящір отримав на честь Раймунда Альберсдорфера (Raimund Albersdoerfer), спонсора розкопок і господаря скам'янілості.

Зі слів учених, поки не можна стверджувати, що дорослі особини Sciurumimus albersdoerferi володіли схожим пір'яним покривом. Цілком можливо, що юні динозаври використовували пір'я для обігріву, маскування або інших цілей і відмовлялися від них у міру дорослішання. Тим не менш, відкриття Sciurumimus albersdoerferi показало, що пір'яний покрив був цілком звичайною рисою відразу декількох груп динозаврів, а не тільки целурозавр та інших прямих родичів сучасних птахів, роблять висновок вчені.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Палеонтологи виявили в Німеччині пернатого динозавра з пухнастим хвостом

топ

  Цей день в історії.
  24 лютого:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014