Галичина.Інфо

У Космачі VIII Міжнародний з’їзд писанкарів

У Космачі VIII Міжнародний з’їзд писанкарів 13 липня у Космачі Косівського району Івано-Франківської області відбудеться VIII Міжнародний з’їзд писанкарів у рамках святкування 600-річчя Космача. У рамках святкування відбудеться наукова конференція «Роль Космача в історії Гуцульщини та України», куди повинно приїхати безліч науковців з різних регіонів України.

«На з’їзді ми хочемо приймати резолюцію. Зараз у нас є Українська координаційна рада з вивчення писанкарства, а ми хочемо утворювати Конгрес українських писанкарів», – розповів сільський голова Космача Дмитро Пожоджук.
Писанкарі проводитимуть майстер-класи. Крім цього відбудеться святковий концерт і виставка народного мистецтва.
На з’їзд писанкарів повинні приїхати із Конго, США, Канади, Аргентини і Франції, Однак, за словами сільського голови, очікують на гостей із інших країн. Дмитро Пожоджук розповів, що були випадки, коли писанкарі не змогли зв’язатися із організаторами і їх приїзд став приємною несподіванкою.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Космачі VIII Міжнародний з’їзд писанкарів

топ

  Цей день в історії.
  15 липня:

  1410 — відбулася Грюнвальдська битва між військами Тевтонського ордену та об\'єднаними військами Королівства Польського і Великого князівства Литовського, Руського і Жемайтійського.

  1919 - розпочався перехід урядових структур ЗУНР, галицьких біженців та Галицької армії через р. Збруч. УГА нараховувала 12 піших і одну кінну бригади чисельністю біля 50 тис. вояків, на озброєнні яких знаходилось 603 кулемети і 187 гармат. Разом з тиловими частинами Галицьке військо складало близько 85 тис.

  1920 - польський уряд ухвалив ряд постанов “Про проведення земельної реформи в Західній Україні”, згідно з якими земельна реформа проводилася шляхом парцеляції, тобто поділу великих поміщицьких маєтків на невеликі ділянки (парцели) і продажу їх селянам та осадництва, що передбачало утворення окремих садиб (осад). При цьому землею наділялося першочергово польське населення, щоб збільшити його питому вагу в краї.

  1920 - нота уряду ЗУНР до Найвищої Ради Антанти, в якій закликалося визнати державну самостійність Східної Галичини. З цього моменту екзильний уряд на чолі з Є. Петрушевичем повернувся до старої назви “Західно-Українська Народна Республіка”. Концепція державної самостійності Східної Галичини була схвалена трудовою (УНТП), радикальною (УРП) та християнсько-суспільною (УХСП) партіями.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014