Галичина.Інфо

У Коломиї побудували найбільший у Західній Україні собор УГКЦ

У Коломиї побудували найбільший у Західній Україні собор УГКЦ У центрі Коломиї на вулиці Театральній спорудили головний храм Коломийсько-Чернівецької єпархії Української греко-католицької церкви. Кафедральний собор Преображення Господнього є найбільшим у Західній Україні. Собор, заввишки 52 м і розміром 48 м на 42 м, має два поверхи площею по 1,5 тис. кв. м. На першому поверсі може поміститися 2 тис. прихожан, на другому - 3 тис.

"І за красою, і за місткістю він дуже величний, а якщо взяти два поверхи, то йому в Західній Україні рівних немає. Собор стане духовним центром Коломийщини", - повідомив під час репрезентації собору журналістам правлячий архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Микола Сімкайло в Коломиї .

Для обігріву будівлі використано енергозбережні технології, зокрема капілярну систему опалювання підлоги. На першому поверсі облаштовано санвузол. Собор побудовано із цегли, його склепіння - із залізобетонних конструкцій, а дерево використовували лише для покрівлі. Куполи собору зроблено з мідної бляхи, кошти на яку пожертвував Іван Павло II під час свого візиту в Україну.

Собор почали будувати в 1999 році на площі 1,64 га. Архітектори храму - уродженці Коломиї Віктор та Наталія Мицай. Храм розписують львівські художники-іконописці. Орієнтовна вартість проекту $3 млн. Кошти на собор збирали жителі Коломиї та діаспора за кордоном. Нині ще тривають роботи з благоустрою території навколо храму.

19 серпня 2012 року глава УГКЦ Святослав (Шевчук) освятить собор.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Коломиї побудували найбільший у Західній Україні собор УГКЦ

топ

  Цей день в історії.
  5 квітня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014