Галичина.Інфо

Freedom House: Влада в Україні і далі контролює ЗМІ

Freedom House: Влада в Україні і далі контролює ЗМІ Впродовж наступних тижнів українське керівництво має зробити остаточний вибір – або і надалі утримувати за ґратами опозиціонерів і здійснювати подальшу централізацію влади, або показати світові, що країна справді хоче інтегруватися до Європи, провівши чесні парламентські вибори і припинивши вибіркове правосуддя, йдеться у звіті міжнародної організації Freedom House.

Звіт під назвою "Захищаючи українську демократію-2" організація оприлюднила у Вашингтоні. Рік тому організація вже представляла документ щодо стану демократії в Україні. Нинішній звіт є результатом поновленого моніторингу, - повідомляє ВВС Україна.

За висновком організації, в Україні посилюється концентрація влади в руках президента Януковича і його родини, втім, за оцінкою експертів, громадянське суспільство не послабилось, а стало більш активним.

"Процеси в Україні впливають на динаміку розвитку в усій Євразії, цим пояснюється наша значна увага до України. До того ж, нинішні негативні процеси в Україні не є незворотними. Наша мета – привернути увагу української сторони до наших висновків", - наголосив один з авторів звіту, представник Атлантичної Ради США Деймон Вілсон.

За словами експертів, головними проблемами в Україні лишається вибіркове переслідування опозиції і корупція, водночас як зазначили автори звіту, в Україні менше скаржаться на втручання СБУ в роботу громадських організацій , що було більшою проблемою рік тому. За оцінкою Freedom House, серйозною проблемою залишається контроль владою в Україні мас-медіа, зокрема, телебачення.

Серед позитивів було названо, зокрема, ухвалення законодавства щодо неурядових організацій, закону про доступ до публічної інформації, розвиток нових енергетичних проектів та протидія зусиллям Московії інтегрувати Україну у Митний Союз.

Однак, за словами експертів, усі досягненні нівелюються на фоні того, що Юлія Тимошенко, Юрій Луценко й інші опозиціонери залишаються за ґратами.

"Дедалі більше розмов про застосування санкцій щодо України. Хоча ми не радимо це робити на цьому етапі, все ж сподіваємось, що ситуація з санкціями довкола Московії, та й сама можливість ухвалення санкцій стане "дзвоником" для українському уряду щодо того, що він прямує неправильним шляхом", - наголосив президент Freedom House Девід Креймер.

Відносно Московії цього тижня в Сенаті був здійснений ще один крок у напрямку остаточного ухвалення "списку Магнітського", який має на меті запровадити санкції проти московітських чиновників, причетних до загибелі російського юриста Сєргєя Магнітського.

У Сенаті США зареєстровано вже дві резолюції, які пропонують застосування санкцій щодо України. Таку ситуацію деякі американські експерти називають безпрецедентною. У травні сенатор-республіканець Джеймс Інхоф Клацнути запропонував проект резолюції, який закликає об'єднати міжнародні зусилля щодо звільнення Юлії Тимошенко та інших опозиціонерів.

Сенатор пропонує заборонити в'їзду до США українським посадовцям, в тому числі президенту Віктору Януковичу і генпрокурору Віктору Пшонці.

Цього тижня інший сенатор-республіканець Крістофер Сміт презентував свою резолюцію.

Вона закликає до відмови у видачі американських віз українським посадовцям, причетним до серйозних порушень прав людини, антидемократичних дій, таких як фальсифікації на виборах або корупція.

Обидва сенатори відзначають, що за президентства Віктора Януковича в Україні спостерігається регрес в демократичному розвитку і наголошують, що Заходу слід ретельно стежити, як будуть проведені парламентські перегони.

Представники українського влади наголошують, що забезпечать повний доступ спостерігачів до моніторингу перегонів.

Оцінюючи реальність застосування санкції проти України незалежний експерт у Вашингтоні Назар Холод наголошує, що від України, на відміну від Московії чи Білорусі, Сполучені Штати ще чекають позитивних змін.

Водночас тривожним сигналом, за словами експерта, є те, що всі, кого українське керівництво називає стратегічними партнерами - США, ЄС і Московія гостро висловилися проти політично мотивованого переслідування опозиції в Україні.

"Це дуже сильний сигнал для України, який свідчить про те, що українське керівництво втратило довіру союзників. Коли рік тому про санкції проти України лише несміливо дискутували на політичних форумах, то тепер такі плани набувають конкретних обрисів" - зазначає Назар Холод.

"Якщо українське керівництво не хоче почути сигналів від міжнародної спільноти, то принаймні воно повинно дослухатися до інстинктів самозбереження. Запровадження санкцій проти українського керівництва зруйнує усі плани українських чиновників безтурботно насолоджуватися життям", - додає експерт.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Freedom House: Влада в Україні і далі контролює ЗМІ

топ

  Цей день в історії.
  3 грудня:

  1877 — народився Степан Рудницький, український географ, засновник української наукової географії i географії України.

  1920 — польський сейм ліквідував територіальну окремішність Галичини. Для позначення етнічної території Східної Галичини введено термін «Східна Малопольща», зникли з вживання слова «українець», «український», повернулися «русин», «руський».

  1987 — народився поет, перекладач і есеїст Андрій Любка.

  2004 — Верховний Суд України ухвалив рішення, згідно з яким результати виборів Президента України 21 листопада 2004 року були сфальсифіковані.

  2010 — вночі міліція та спецпідрозділ «Беркут» силоміць демонтували наметове містечко протестувальників проти нового Податкового кодексу України на майдані Незалежності в Києві.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014