УГКЦ має нового єпископа. Ним став ректор Українського католицького університету о. д-р Борис Ґудзяк. У суботу, 21 липня 2012 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Бенедикт XVI прийняв зречення з уряду, яке у зв’язку з досягненням граничного віку подав владика Михаїл Гринчишин, ЧНІ, Апостольський Екзарх для українців греко-католиків у Франції. Його наступником Папа призначив о. д-ра Бориса Ґудзяка, дотеперішнього Ректора Українського Католицького Університету, надаючи йому титулярний осідок Каркабії.
Владика-номінат Борис (Ґудзяк) стане 49 єпископом Української Греко-Католицької Церкви.
Апостольський Екзархат для українців греко-католиків у Франції був утворений 22 липня 1960 року. Першим екзархом був владика Володимир Маланчук, ЧНІ, а після його зречення у зв’язку з віком в 1982 році, наступником став владика Михаїл Гринчишин, ЧНІ, якому в лютому цього року виповнилося 83 роки життя.
Біографія владики-номіната Бориса Ґудзяка:
Народився 24 листопада 1960 року в місті Сиракузи, штат Нью-Йорк, США, в родині українських емігрантів. Закінчив католицьку середню школу, Академію християнських братів, а також Школу українoзнавства ім. Лесі Українки. Активний член Пласту.
1978–1980 роки – навчався в Сиракузькому університеті, де повні студії закінчив за два роки. Отримав подвійний диплом бакалавра з біології та філософії.
1980–1983 роки – був семінаристом Львівської архиєпархії в Колегії Святої Софії в Римі, де формувався під опікою Патріарха Йосифа Сліпого. Навчався в Папському Урбанському університеті, де здобув бакалаврат з богослов’я (STB), одночасно будучи студентом Українського католицького університету в Римі.
1983–1992 роки – навчався в Гарвардському університеті в Кембріджі, США, де отримав докторат (Ph.D) у галузі слов’янської та візантійської культурно-церковної історії. Дисертація: «Криза і реформа: Київська митрополія, Царгородський патріархат і ґенеза Берестейської унії». Протягом докторантури стажувався при візантинологічному центрі Думбартон Оукс у Вашинґтоні, в Австрії, Італії, Польщі та в Україні – при Інституті літератури АН УРСР і Київському державному університеті.
1994–1995 роки – навчався в Папському Орієнтальному Інституті в Римі на факультеті східних церковних наук, де отримав ліценціат з богослов’я. Тема ліценціату: «До питання аналізу неопатристичного синтезу Георгія Флоровського».
1990 – голова оргкомітету з’їзду «Українська молодь – Христові».
1992–2002 – директор-засновник Інституту історії Церкви в м. Львові.
1993–1995 роки – голова Комісії з відновлення Львівської Богословської Академії.
1995–2000 роки – віце-ректор Львівської Богословської Академії.
Дияконські свячення прийняв 14 серпня 1998 року (святитель – Владика Любомир Гузар). 26 листопада 1998 року прийняв таїнство Священства в соборі святого Юра у Львові (святитель – Владика Софрон Мудрий).
2000–2002 – ректор Львівської Богословської Академії.
З 2002 року – ректор Українського католицького університету у Львові, єдиного католицького університету на пострадянському просторі. В різний час був деканом як богословського, так і гуманітарного факультетів.
З 2008 року – голова Комісії у справах кадрового забезпечення Києво-Галицького Архиєпископства УГКЦ.
З 2009 року – член Надзірної ради Міжнародної асоціації католицьких університетів.
2010 року іменований Патріархом Любомиром митрофорним протоєреєм.
Автор і редактор книг та статей на церковно-історичну, духовну, богословську тематику різними мовами, а також текстів про сучасне церковне життя, розвиток і реформу вищої освіти, духовність архітектури та з інших актуальних питань громадського, соціального, культурного й політичного життя.
Головні відзнаки та нагороди:
Кавалер ордена «За заслуги» ІІІ (2005) і ІІ ступеня (2008)
Кавалер ордена Капітули «Ї» «За інтелектуальну відвагу» (2005)
Відзнака Фундації Омеляна та Тетяни Антоновичів (2007)
Почесний громадянин міста Львова (2007)
Кавалер ордена Академічних пальм (нагорода Міністерства вищої освіти і науки Франції, 2008).
Рекомендовано до перегляду:
Комісію у справах молоді Львівської архієпархії Української греко-католицької церкви з 11 січня 2013 року очолює отець Любомир Гладюк, який змінив на посаді отця Тараса Миляна. Отця Тараса Миляна призначено керівником благодійної організації
Сьогодні, 26 серпня, відбулася єпископська хіротонія Преосвященного Владики, ректора Українського католицького університету отця Бориса Ґудзяка з та номінування Апостольським екзархом УГКЦ у Франції, Швейцарії та країнах Бенілюксу. Урочисту Літургію
СВЯТОСЛАВ (Шевчук) народився 5 травня 1970 року у м. Стрию, Львівської обл. На виборчому Синоді, який проходив 21-24 березня 2011 року в Брюховичах (Львові), обраний Главою Української Греко-Католицької Церкви. Інтронізація відбулася 27 березня у
Неназване джерело в УГКЦ повідомило що, Главою Українсько-греко католицької церкви обрали єпископа Святослава (ШЕВЧУКА), який на даний момент є апостолом адміністратором єпархії Покрова Пресвятої Богородиці у Буенос-Айресі. Офіційно цю інформацію в
10 лютого, у Ватикані повідомили про те, що Папа Римський Бенедикт XVI, у відповідності до приписів 126 канону § 2 Кодексу Канонів Східних Церков, прийняв зречення з уряду Глави Української Греко-Католицької Церкви Верховного Архиєпископа