Галичина.Інфо

Помер Богдан Ступка

Помер Богдан Ступка 22 липня 2012 року помер видатний актор, лауреат Шевченківської премії, Герой України Богдан Сильвестрович Ступка.

Народився Богдан Ступка 27 серпня 1941 року в смт. Куликів на Львівщині.

До сцени його привчили родичі: батько співав у хорі Львівського оперного театру, мамин старший брат був там же солістом, а тітка – головним концертмейстером.

1961 року він закінчив акторську студію при Львівському академічному драмтеатрі ім. М.Заньковецької і до 1978 року працював у цьому театрі. Його творчим наставником був Сергій Данченко, який 1978 року очолив Київський академічний драмтеатр ім. І.Франка. Того ж року на запрошення свого наставника Б. Ступка перейшов до цього театру.

1984 року він закінчив заочне відділення театрознавчого факультету Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І.Карпенка-Карого.

Протягом 1999–2001 років був міністром культури і мистецтв України.

2001 року після смерті Сергія Данченка Богдан Ступка очолив Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка.

За свою кар’єру виконав понад 100 ролей у кіно.

У 2011 році Богдан Ступка відсвяткував своє 70-річчя. Незадовго до цього, в серпні того ж року, відомому діячеві культури було присвоєно звання героя України.


За словами рідних, здоров'я 71-річного актора театру і кіно Богдана Ступки різко погіршилося три дні тому. Богдана Сильвестровича екстрено госпіталізували в одну з найкращих лікарень країни - «Феофанію».
«У січні в батька виявили рак кісток, - розповів син Богдана Ступки Остап. - Він не любив скаржитися, тому про це мало хто знав. Всі ці місяці хвороба швидко прогресувала, і ось кілька днів тому йому стало зовсім погано».
Незважаючи на всі зусилля лікарів, через два дні Богдана Сильвестровича убив серйозний серцевий напад.
«У ніч з 21 на 22 липня у нього трапився удар, за яким слідувала кома, - розповіли в клініці «Феофанія». - Вивести його з критичного стану нам не вдалося. Богдан Ступка помер від гострої серцевої недостатності».

Рекомендовано до перегляду:

» » » Помер Богдан Ступка

топ

  Цей день в історії.
  4 квітня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014