Галичина.Інфо

У Львові стартував фестиваль Wiz-Art

У Львові стартував фестиваль Wiz-Art 26 липня у Львові в Палаці мистецтв розпочався V Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів «Wiz-Art». До конкурсної та позаконкурсної програми фестивалю увійшло 97 фільмів з 35 країн світу.

Цього року до конкурсного відбору надійшло 667 фільмів з 49 країн світу. До складу міжнародного журі увійшли режисери Вінсент Мун (Франція), Ізольда Уґадоттір (Ісландія) та координатор програми кінофестивалю «Молодість», український режисер Ілля Ґладштейн.

«Я вибираю фільми, які я не розумію, тобто такі фільми, коли я можу запитати, що я бачу чи що я чую. Тобто щось таке, що може мене здивувати, щось таке, що дає простір. Коли відкриваються двері в моєму власному мозку, а не коли мені намагаються нав’язати чи просто пояснити. Тобто, мене зацікавлює щось таке нове, що я не можу пояснити, що змушує мене відкласти мої ідеї, якісь свої уявлення. Є така дуже відома цитата: «половину фільму знімає режисер, а половину – глядач». Я вважаю, що потрібно мати повагу до глядача і до його поглядів», – говорить Вінсент Мун.

Директор Палацу мистецтв Юрій Гнатковський називає Wiz-Art «однією з візитівок Львова»: «Еволюція фестивалю Wiz-Art помітна навіть неозброєним оком. На сьогодні це вже не просто фестиваль – це фундамент короткометражного кіно принаймні в Західній Україні. Це величезна і глибока міжнародна співпраця. Це готові короткометражні фільми, які вже отримують нагороди».

Wiz-Art 2012 представить короткометражні стрічки у трьох категоріях: ігрова, анімаційна та експериментальна, повідомляють організатори. Також до програми фестивалю включено спеціальний блок українських короткометражок молодих режисерів “Плачте, але знімайте!”.

Про кінематограф зсередини можна буде дізнатись на Wiz-Art Lab – безкоштовній освітній програмі із лекціями та майстер-класами, за участі знаних українських продюсерів, режисерів та сценаристів. Фільми-переможці Wiz-Art 2012 будуть показані в Києві 2 серпня, у кінотеатрі “Кінопанорама”. У Львові фестиваль традиційно відбуватиметься.

Серед гостей фестивалю: Фелікс Дюфур-Лапер’єр (Канада), ТамасГабелі (Угорщина), Лариса Артюгіна (Україна), Макс Афанасьєв (Україна), Олександр Юдін (Україна), Андрій Зланіч (Україна) та інші.

Фестиваль триватиме до 29 липня.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Львові стартував фестиваль Wiz-Art

топ

  Цей день в історії.
  19 вересня:

  1891 — У Монреаль прибули перші українські поселенці.

  1919 — В Кам’янець–Подільському замість ліквідованого міністерства по справах Галичини Кабінет міністрів УНР створив комітет у справах біженців–Галичан.

  1942 — З Бродів, Перемишлян Львівської області депортовано в табір в Белжец 5000 євреїв.

  1944 — В Бережанському районі Тернопільської області відбувся великий бій між відділами УПА і частинами НКВС. На Коломийщині відбулися два бої віділу УПА ім. Богуна з прикордонними частинами НКВС.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014