Галичина.Інфо

Скульптури Пінзеля у Луврі експонуватимуть з 21 листопада

Скульптури Пінзеля у Луврі експонуватимуть з 21 листопада По п’яти роках переговорів роботи Йоана Пінзеля, який не належав до цеху скульпторів, однак творив унікальні дерев’яні шедеври, таки побачить Франція.

У 2007 Львів побачив найбільшу виставку Пінзеля. Ці скульптури зібрав уже покійний Борис Возницький. Він десятками років разом з друзями їздив Івано-Франківською та Тернопільською областями в пошуках вцілілих після "радянської чистки" творів мистецтва, інформують «Головні новини Львова».

У 2009 році французькі музейники приїхали оглянути скульптури українського Мікеланджело, збираючись забрати їх до Лувра на виставку.

«Чогось схожого я ніколи раніше не бачила. Маю на увазі, що барокові скульптури були дуже численними у 18 столітті у Польщі, Німеччині, Австрії. Але ці є набагато емоційніші, не схожі на будь-які інші», - представник музею у Луврі Женев'єв Бреск.

І лише сьогодні львівські реставратори вже називають остаточну дату виставки у Франції - це 21 листопада. Тож ймовірно понад двадцять скульптур - частина з яких буде з Івано-Франківська та Тернополя, де свого часу працював скульптор - вивезуть зі Львова вже наприкінці вересня.

«За транспортування скульптур відповідає Лувр. Їхні реставратори будуть робити спеціальні контейнери по об’ємах, по формі скульптури, щоб через транспортування нічого не було пошкоджене», - головний зберігач фондів Львівської галереї мистецтв Ігор Хомин.

Львівські та київські реставратори саме доводять твори Йогана Георга до ладу: обговорюють, як підтонувати втрати, укріпити фарбовий шар та левкас.

«Декілька скульптур дуже складних. І ми навіть збираємо такий великий консиліум з Реставраційного центру, з нашого філіалу. тут, з музеїв всіх, фахівців для того, щоб ці скульптури доїхали, там виставлялися і повернулися додому в тому стані, в якому хоча б зараз знаходяться», - розповіла заступник генерального директора з наукової реставрації Київського науково-дослідного центру Тетяна Бичко.

«Деяких святих він огортав тканиною. Тканиною, яку він опускав в розчин клеїв разом з грунтами і вони набували штивності. І він цікаво викладав ці складки навколо своїх фігур. Потім він їх золотив ще», - розповіла завідувач реставраційного відділу Львівської галереї мистецтв Лариса Разінкова-Возницька.

Ймовірно, після Лувру скульптури Пінзеля виставлять у Києві.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Скульптури Пінзеля у Луврі експонуватимуть з 21 листопада

топ

  Цей день в історії.
  1 грудня:

  1187 — помер Галицький князь Ярослав Осмомисл.

  1909 — народився композитор Кос-Анатольський Анатолій.

  1930 — народився письменник Федорів Роман Миколайович.

  1937 — народився письменник, науковець, перекладач із давньогрецької та латинської мов Андрій Содомора.

  1989 — Зустріч у Ватикані Папи Івана Павла ІІ з керівником СРСР Михайлом Горбачовим започаткувала офіційну легалізацію Української Греко-Католицької Церкви.

  1991 — на Всеукраїнському референдумі 90,32% громадян висловилася за незалежність правонаступниці УРСР.

  2009 — у Львові запустили Львівський міський рейковий автобус.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014