Галичина.Інфо

У селі Рукомиш обвалилися камені із травертинової скелі

У селі Рукомиш обвалилися камені із травертинової скелі Камені із травертинової скелі обвалилися 30 липня на храм святого Онуфрія у селі Рукомиш неподалік Бучача. Потік каміння проламав півтораметрову стіну і дивом зупинився біля унікальної скульптури св. Онуфрія авторства Йоана Георга Пінзеля. Все сталося між 11.00 та 12.00 — жителі села почули страшний гуркіт, а потім — стовпи пилу над храмом.

“Вхід до церкви завалений, стіна півтораметрової товщини проламана. Падали камені вагою 20-25 тонн,” розповів кореспонденту РІСУ Володимиру Морозу настоятель храму отець Михайло Суханець.
Дві брили відкололися зі скелі неподалік вікна давнього печерного храму. Вони лежать і біля церкви, і в ній. Але над спорудою ще досі нависає третій камінь, який, за словами отця М. Суханця, теж може у будь-який момент впасти. Відтак на місці працюють співробітники МНС, очікують приїзду саперів-фахівців.

“Вважаю, що поява тріщин на 100% cпричинена вибухами, які влаштовували під час будівництва об’їзної довкола Бучача років 8-9 тому. Я звертався до голів Тернопільської облдержадміністрації, але поки шукали шлях вирішення, час був проти нас,” – продовжує парох.

Скульптуру святого Онуфрія, яку теж мало не втратили, уже перенесли в безпечне місце.
“Дякувати Богу, що каміння зупинилося за півметра від неї,” – констатує священик.
До речі, ця скульптура — одна з унікальних робіт Йоана Георга Пінзеля, які мали везти на виставку у Лувр. А церква у Рукомиші — пам'ятка архітектури місцевого значення і претендент на внесення у перелік пам'яток архітектури і містобудування національного значення.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У селі Рукомиш обвалилися камені із травертинової скелі

топ

  Цей день в історії.
  25 лютого:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014