Галичина.Інфо

Сінгапурські вчені використали наночастки для друку фото з рекордною якістю

Сінгапурські вчені використали наночастки для друку фото з рекордною якістю Сінгапурські інженери розробили особливу фарбу з безлічі нанодисків, що дозволяють друкувати кольорові зображення на кремнієвому папері з фантастичною роздільною здатністю - 100 тис. точок на квадратний дюйм, що можна порівняти з межею чутливості людського ока. Про це повідомляє журнал Nature Nanotechnology.

Звичайні лазерні та струменеві принтери друкують кольорові зображення й фотографії, наносячи на поверхню паперу безліч мікрокрапель або мікрочастинок фарби трьох або чотирьох основних кольорів. Така техніка дозволяє досягти досить високої роздільної здатності - до 10 тис. точок на дюйм при використанні високоякісної фотопаперу. Підвищення роздільної здатності класичних принтерів утруднено властивостями фарби й тонера - розміри крапель і часток фарби дуже складно зменшити.

Група вчених під керівництвом Джоела Янга з Інституту вивчення та розробки матеріалів компанії A * STAR в Сінгапурі розробила принципово інший вид барвника - мікроскопічні диски з металу, й папір, в ролі якої виступає лист кремнію.

Мікроскопічні диски зі срібла або золота у цьому випадку відіграють роль плазмонних резонаторів - особливих структур, здатних поглинати й випромінювати енергію у вигляді світлових хвиль. В останні роки плазмони активно використовуються при розробці нових оптичних пристроїв, в тому числі надефективних сонячних батарей, абсолютно плоских лінз.

Янг і його колеги навчилися отримувати точки довільного кольору за допомогою плазмона, складеного з чотирьох мікроскопічних дисків діаметром у кілька сотень нанометрів. Вчені проаналізували властивості цих плазмонів і розробили спеціальну програму для комп'ютера, що дозволяє "друкувати" довільні зображення за допомогою електронно-променевої літографії.

Так, при "друці" пробного малюнка Янг і його колеги приготували "бутерброд" з трьох шарів - органічного скла, металевої підкладки-відбивача й твердої пластини кремнію. Скло було оброблено за допомогою пучка електронів, який наніс на його поверхню групки з чотирьох циліндричних стовпчиків з діаметром від 50 до 140 нанометрів.

Потім автори статті видалили з поверхні "бутерброда" необроблені частини оргскла за допомогою розчинника й покрили заготовку тонкою плівкою срібла. В результаті цього на поверхні аркуша виник "ліс" з наноциліндрів різного діаметру, які по-різному взаємодіяли з падаючим на них світлом.

Така картинка має надвисоку роздільну здатність - до 100 тис. точок на квадратний дюйм, і відрізняється яскравими і соковитими кольорами. На відміну від звичайних принтерів, ця технологія дозволяє отримувати пікселі практично будь-якого тону – друкувальному пристрою не доводиться комбінувати точки з чотирьох або восьми крапель фарби для створення ілюзії "кольору".

На поточний момент така технологія є занадто дорогою для побутового використання. Тим не менш, вартість індивідуального знімка можна зменшитися, з використанням багаторазових форм для друку безлічі однакових зображень. Крім того, подібні структури з нанодисків можуть бути використані для створення оптичних носіїв надвисокого обсягу, в десятки й сотні разів перевищуючи можливості Blu-ray.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Сінгапурські вчені використали наночастки для друку фото з рекордною якістю

топ

  Цей день в історії.
  10 липня:

  1961 - в місті Вінніпег відбулася перша крайова конференція Організації Українських Націоналістів за кордоном (ОУНз) в Канаді. У прийнятій постанові делегати підтримували ідею утворення Світового Союзу Українців.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014