Найближчий західний сусід України та член Євросоюзу Польща дозволила подвійне громадянство та спростила надання його іноземцям, серед яких в країні найбільше проживає українців. З 15 серпня цього року Президент зможе надавати польське громадянство усім іноземцям. Відповідні зміни запроваджує новий закон про громадянство, який набув чинності сьогодні.
"З 15 серпня цього року Президент зможе надавати польське громадянство усім іноземцям незалежно від того чи вони жили та як довго жили у Польщі", - відзначили у польському Міністерстві внутрішніх справ (MSW), зауваживши, що раніше глава держави надавав громадянство лише у "виняткових випадках".
Новий закон також дозволив надавати польське громадянство усім без обмежень іноземцям в рамках процедури, яку веде воєвода (аналог голови обласної державної адміністрації в Україні) та скоротив термін, необхідного для подачі такої заявки, терміну проживання в країні з дозволом "на постійне перебування" до трьох років.
Для отримання громадянства Польщі від воєводи, крім трьох років життя з таким дозволом, необхідно мати регулярний дохід, підтвердження наявності місця проживання (договір оренди чи власності квартири) та знати польську мову.
У міністерстві відзначили, що до набуття чинності нового закону польське громадянство могли отримати лише особи без громадянства, іноземці, які одружилися з поляками, та особи, яким батьки після народження вибрали інше громадянство, а не польське.
Новий закон також відмінив правило, згідно з яким, кожен, хто хотів отримати польське громадянство, мусив відмовитися від свого попереднього. "Польський громадянин може мати одночасно польське громадянство та громадянство іншої країни", - відзначила прес-служба MSW.
У міністерстві також повідомили, що новий закон про громадянство, який був ухвалений ще в 2009 році, офіційно опубліковано у лютому цього року після того, як Конституційний суд країни місяцем раніше підтвердив конституційність однієї із його статей, яку оскаржив Президент Польщі.
"З 15 серпня заявку на отримання польського громадянства можуть подавати іноземці, які в рамках багаторічного перебування в нашій країні інтегрувалися в суспільство, знають польську мову та мають джерела утримання, поважають встановлений польським законодавством порядок та не становлять загрози для оборони чи безпеки держави", - підкреслили в MSW.
За даними Польської адміністрації у справах іноземців (UDSC), на початку цього року у 38-мільйонній Польщі легально жили понад 100 тисяч громадян іноземних держав, найбільше з яких, майже 30 тисяч, громадяни України.
Серед українців майже 18 тисяч мали дозволи на постійне перебування у країні, в той час, як 12 тисяч - тимчасовий дозвіл, котрий видається не довше, ніж на 2 роки.
Рекомендовано до перегляду:
Греція має намір знизити до €200 тис. мінімальний обсяг інвестицій в нерухомість, необхідний для отримання іноземцю дозволу на проживання в країні. Відповідний законопроект розглядає парламент країни...
Верховна Рада ввела в Україні реєстраційний облік місця проживання та перебування фізичних осіб...
У Польщі набув чинності закон, згідно з яким нелегальні мігранти з 1 січня можуть подавати заявки на легалізацію свого статусу в цій найбільшій в Східній Європі державі Євросоюзу. Відповідний закон набув чинності 1 січня 2012 року. Як повідомили в
У Генеральному консульстві Угорської Республіки у м. Ужгороді повідомляють, за два тиждні дії нових правил угорські консульські установи отримали близько 8 тис. заяв про надання громадянства...
Угорщина забезпечила всі умови для отримання кожним етнічним угорцем громадянства цієї країни. З 1 січня 2011 року закордонні угорці можуть отримувати угорське громадянство за спрощеною процедурою. Заяву на отримання угорського громадянства можуть