Галичина.Інфо

Тисмениця святкує 950-річчя

Тисмениця святкує 950-річчя Місто Тисмениця Івано-Франківської області сьогодні святкує 950-річчя з часу першої письмової згадки про одне з найдавніших поселень на Прикарпатті.

Центральною подією святкувань стане V обласний фольклорно-етнографічний фестиваль "Покутські джерела" за участю аматорських колективів міста Коломиї, Городенківського, Снятинського, Коломийського, Тисменицького та Тлумацького районів. У програмі святкувань – урочиста хода громадськості та відкриття містечка майстрів народної творчості, в’їзного знаку на околиці та оновленої експозиції музею міста, освячення після капітального ремонту церкви Святого Миколая та фестиваль хутра "Князь Володимирко на ловах у Тисмениці". А завершать святкування концерт за участю зірок української естради та святковий феєрверк.

Перша письмова згадка про Тисменицю датована 1062 роком. З 1449 року місто отримало Магдебурзьке право. У другій половині XVI століття до Тисмениці прибули вірменські поселенці, які привезли секрети кушнірства. Поступово це ремесло перейшло до місцевих майстрів. У вересні 1592 року тисменичани об’єдналися з ремісниками-вірменами в організацію кушнірів і білошкірів. Це стало своєрідним початком нового відліку в історії міста. І сьогодні Тисмениця відома далеко за межами України хутряними виробами.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Тисмениця святкує 950-річчя

топ

  Цей день в історії.
  27 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014