Галичина.Інфо

Владика Борис Гудзяк став єпископом УГКЦ

Владика Борис Гудзяк став єпископом УГКЦ Сьогодні, 26 серпня, відбулася єпископська хіротонія Преосвященного Владики, ректора Українського католицького університету отця Бориса Ґудзяка з та номінування Апостольським екзархом УГКЦ у Франції, Швейцарії та країнах Бенілюксу. Урочисту Літургію та хіротонію очолив Глава УГКЦ Патріарх Святослав (Шевчук). Владика Борис Ґудзяк став 49 єпископом УГКЦ.

Архиєрейська божественна літургія та чин архиєрейської хіротонії о.Бориса Ґудзяка відбулися у Соборі Святого Юра у Львові. Владика-номінат Борис (Ґудзяк) склав Сповідь Віри, виклавши істини вчення Церкви. Глава УГКЦ вручив новообраному владиці митру та єпископський жезл.

Вітаючи присутніх, Блаженніший Святослав (Шевчук) зазначив: «Хіротонія о. Бориса відбувається у цікавий момент, коли ми будемо святкувати 20-ту річницю повернення до Собору святого Юра тлінних останків слуги Божого Патріарха Йосипа Сліпого. Саме Йосип Сліпий сьогодні для нас є взірцем справжнього єпископа, того, який серед свого Божого люду об’являє нам єдиного доброго учителя». За словами Блаженнішого Святослава, свого часу Йосип Сліпий зміг зворушити молодого юнака Бориса, який крок за кроком ставав на дорогу університету Патріарха, яку він йому назнаменував і поступово здійснював його мрії, творячи Богословську академію, а відтак УКУ. Ця дорога, за словами Блаженнішого, була намаганням владики Бориса роздати усе бідним та іти за єдиним благим учителем, яким є Ісус Христос.

Участь у хіротонії та урочистій Літургії взяли: Папський нунцій в Україні Томас-Едвард Галіксон, Митрополит Львівський архиєпископ Ігор (Возьняк), Апостольський Екзарх для українців-католиків у Великобританії, Апостольський Візитатор для українців греко-католиків Ірландії УГКЦ владика Гліб (Лончина), владики УГКЦ з України та з-за кордону, владики РКЦ: єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Мар’ян Бучек, єпископ-ординарій Кам'янець-Подільської дієцезії РКЦ Леон Дубравський, священики Апостольського Екзархату для українців греко-католиків у Франції, Швейцарії та країн Бенілюксу, представників дипломатичного корпусу: посли США, Австрії, Польщі, Королівства Данії, Грузії та Вірменії, представники донорів і фундацій УКУ, викладачі та студенти УКУ, представники різних християнських конфесій, зокрема митрополит Львівський УПЦ КП Димитрій (Рудюк).

Після урочистої літургії відбудеться також освячення дітища ректора УКУ – студентського колегіуму ім. Йосифа Сліпого.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Владика Борис Гудзяк став єпископом УГКЦ

топ

  Цей день в історії.
  27 жовтня:

  1919 — народився Іван Лисяк-Рудницький, український історик, правознавець.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014