Галичина.Інфо

У центрі Львова створять археологічну атракцію

У центрі Львова створять археологічну атракцію На одній з львівських вулиць створять археологічну атракцію. Залишки двох оборонних веж та Високого муру, які археологи зафіксували під час реконструкції вулиці Лесі Українки, протрасують, поінформували в Рятівній археологічній службі.

«На сьогодні ми розкрили рештки Високого муру і двох веж на відтинку приблизно 15-17 метрів. Нарешті вдалося уточнити давні мапи та дослідити, де точно розташовані ці оборонні споруди. Знайдені рештки муру та веж законсервують, а на поверхні відзначать їхнє місце розташування. Зокрема є пропозиція, що мур відзначать іншим кольором бруківки, ніж проїжджа частина, а там, де є вежі, над поверхнею землі вимурують шматок стіни висотою 20-40 см», - розповів директор НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Олег Осаульчук.

Детальний проект трасування та відзнакування археологічних знахідок мають розробити до середи працівники інституту «Містопроект», як генерального проектувальника на об’єкті, та фахівці інституту «Укрзахідпроектреставрація»

За словами Олега Осаульчука, якби міська рада звернулась до археологів перед початком розробки проекту реконструкції вулиці, можна було б ставити питання не лише про трасування, але й про експонування виявлених залишків оборонного муру Львова: «Ми прийшли на об’єкт, коли тут вже почали знімати бруківку. Заклавши перший неглибокий шурф, наштовхнулись на залишки Вежі медо- та пивоварів».

За його словами, якби археологію передбачили перед початком реконструкції, усі дослідження можна було б завершити ще до початку ремонтних робіт: «Дослідники нарешті б дізнались дуже важливі для історії деталі – у скільки етапів будували Високий мур та вежі, чи їх звели одночасно, як вони могли виглядати тощо. Що суттєвіше – можна було би говорити не лише про трасування, а про експонування решток оборонних конструкцій».

Нагадаємо, під час археологічного нагляду в ході реконструкції вулиці археологи виявили на Лесі Українки залишки двох з 28 веж Високого муру - Вежі медо- та пивоварів і Вежі сідлярів і шапкарів, а також фрагменти Високого муру.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У центрі Львова створять археологічну атракцію

топ

  Цей день в історії.
  19 серпня:

  1871 — народився Ярослав Лопатинський, український композитор.

  1914 — створено керівний орган Українських Січових Стрільців — Українська бойова управа.

  1928 — народився Борис Мірус, актор львівського драматичного театру імені Марії Заньковецької, народний артист України.

  1961 — помер Мирон Онуфрійович Зарицький, український математик.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014