Галичина.Інфо

Жертв операції “Вісла” вшанували у Польщі

Жертв операції “Вісла” вшанували у Польщі Церемонія вшанування пам'яті українських жертв польського комуністичного режиму й акції "Вісла" пройшла на місці колишнього польського концтабору в Явожно (південь Польщі). У заході взяли участь кількасот осіб, зокрема, члени української громади Польщі, українські дипломати, представники Інституту національної пам’яті Польщі та органів місцевої влади.

«Пам’ять про ці події та передання її нащадкам дозволить уникнути такого роду подій у майбутньому”, - заявив з цього приводу в Явожно Генеральний консул України у Кракові Віталій Максименко. Голова Об’єднання українців у Польщі Петро Тима, у свою чергу, висловив задоволення з приводу того, що на місце вшанування прибуло багато молоді, що є свідченням збереження історичної пам’яті новим поколінням.

Під час церемонії вшанування пам'яті відбулося богослужіння, а також виступ українського чоловічого хору “Журавлі” та відвідання місцевого музею, де виставлена експозиція, присвячена українсько-польським відносинам та акції “Вісла”. Крім того, очікувалося відкриття в Явожно меморіальної дошки з прізвищами загиблих у концтаборі українців, однак цей захід відкладено на пізніший термін.

Концтабір Явожно під час Другої світової війни був філією гітлерівського концтабору в Освенцімі. Після війни, у 1947 році, там був створений концтабір для українців, виселених зі своїх територій під час операції “Вісла”. Загалом до концтабору доправили близько 4 тис. українців, у тому числі понад 700 жінок і дітей, яких тогочасна польська комуністична влада підозрювала у зв’язках з УПА. Від тортур і хвороб в Явожно померли 162 українці.

Згодом Інститут національної пам’яті Польщі та прокуратура у Катовіцах підтвердили, що у таборі здійснювалися злочини проти людяності: відбувалися тортури і знущання над ув’язненими.

Загалом під час операції “Вісла” з квітня по липень 1947 року на північ та захід Польщі із своїх історичних земель було переселено понад 140 тис. українців.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Жертв операції “Вісла” вшанували у Польщі

топ

  Цей день в історії.
  23 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014