Галичина.Інфо

Незалежна медіа-профспілка покладає провину за згортання свободи слова на Презедента України

Незалежна медіа-профспілка покладає провину за згортання свободи слова на Презедента України Медіа-профспілка вважає, що запровадження кримінальної відповідальності за наклеп призведе до згортання свободи слова. Відповідальний за це Віктор Янукович.

Незалежна медіа-профспілка України вважає, що Верховна Рада здійснила ще один ганебний крок в напрямку знищення свободи слова, відтак і демократії в Україні. Вона проголосувала у першому читанні законопроект, який дозволяє посадити у в’язницю журналіста або будь-якого громадянина. Мова йде про повернення кримінальної відповідальності за публічне поширення наклепу та недостовірної інформації.
Таке положення в законодавстві не відповідає міжнародним стандартам і порушує 10-у статтю Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, в якій декларується право на висловлення свободи думки.

Медіа-профспілка визнає той факт, що журналісти, буває, поширюють не завжди достовірну інформацію. Інколи такі дії дійсно завдають шкоди репутації героїв публікацій. Проте ми впевнені, що ці проблеми повинні вирішуватись в інший спосіб.
Будь-яке яке покарання за свободу висловлювання має бути пропорційний порушенню. Згідно з європейськими стандартами, кримінальна відповідальність за свободу слова є надмірним покаранням. Його запровадження призведе до самоцензури журналістів, призупинить вільне поширення інформації і думок, а відтак знизить рівень демократії в країні.
За умов всевладдя бюрократії, відсутності незалежних судів, демонстративного нехтування законами з боку владної верхівки за гратами опиняться не ті, хто на замовлення поширює наклепи, а найсумлінніші з наших колег, які здійснюють реальні журналістські розслідування і поширюють непривабливі для влади факти.

Зважаючи на те, що нова поправка до закону загрожує не лише журналістам, але і демократії загалом, НМПУ закликає членів своєї організації, членів інших журналістських організацій та усіх небайдужих громадян виступити з протестом проти цієї сваволі влади.
«Не сумніваюся, що парламент зробив це з волі Віктора Януковича, - каже голова НМПУ Юрій Луканов, - він, хоч і декларує любов до свободи слова, але щораз демонструє справжнє своє ставлення до неї. Учасники протестів мають наголошувати, що не Верховна Рада, а саме він несе відповідальність за спроби знову заткнути рота журналістам».

Рекомендовано до перегляду:

» » » Незалежна медіа-профспілка покладає провину за згортання свободи слова на Презедента України

топ

  Цей день в історії.
  24 вересня:

  1894 — народився Роман Купчинський, Галицький поет, прозаїк, журналіст, композитор, критик, громадський діяч.

  1942 - Генерал-губернатор Г.Франк видав дикрет Декрет про створення Інституту ім. Шевченка у Львові. Зазначалося, що “інститут засновується з метою розвитку і підпорядкування наукових дослідів у галузі українознавства”.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014