Галичина.Інфо

У Чехії видали нову антологію українських оповідань і казок

У Чехії видали нову антологію українських оповідань і казок З метою кращого ознайомлення з українською культурою брненське видавництво "Вітряні млини" (Větrné mlýny) у Чехії випустило в світ нову антологію українських оповідань і казок під назвою "Україно, давай, Україно!". У цьому виданні представлено 55 оповідань від 44 сучасних авторів. Всі тексти написані в 90-ті роки.

Видавець антології Петро Мінаржик вважає, що строкатістю жанру і талановитим викладом книга допоможе чехам зламати стереотипи про українців, які досі панують у чеському суспільстві. "Саме час перестати сприймати українців як робітників і прибиральниць і почати ставитися до них з повагою, як вони того варті", - заявив Мінаржик.

Серед відомих українських авторів в антологію потрапили оповідання Юрія Андруховича, Василя Габора, Тимофія Гавриліва, Юрія Іздрика, Володимира Єшкілєва, Ірени Карпи, Дзвінки Мітіяш, Галини Пагутяк, Юрія Винничука, Оксани Забужко.

Нагадаємо, навесні в Чехії зняли відеоролик про важкі будні жінки-заробітчанки в рамках кампанії захисту українських жінок, які виїхали на заробітки до Чехії. За сюжетом, молодик лає прибиральницю, яка нібито не так поклала папери на столі, і тепер він не встигає виконати завдання з математики. Українка бере олівець і виконує завдання. Виявляється, вона 8 років викладала математику в гімназії Львова.

"Чехи, чи знаєте ви, хто наводить лад у вашому домі?", - цим питанням завершується сюжет.

Додамо, що посол України в Чехії Іван Грицак сказав, що на сьогодні в Чеській Республіці живе близько 200 тисяч українських громадян і вихідців з України.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Чехії видали нову антологію українських оповідань і казок

топ

  Цей день в історії.
  12 грудня:

  2004 — помер Василик Павло Якимович, єпископ Української греко-католицької церкви.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014