Галичина.Інфо

У Львові на площі Трьох синагог почали археологічні дослідження

У Львові на площі Трьох синагог почали археологічні дослідження У Львові розпочались археологічні дослідження на площі за музеєм Арсенал, де раніше знаходились дві синагоги та велика талмудична школа. Як зазначає начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко, територія отримала наразі неофіційну назву – площа Трьох синагог.

«Чому площа Трьох синагог? Тут був єврейський квартал, де була розміщена Велика міська синагога, синагога Золота роза і велика талмудична школа. Фактично, три будівлі, які знищені в часи Другої світової війни, від них немає сліду - лише одна стіна залишилася від синагоги Золота роза. Ця площа зараз не використовується. У 80-і роки тут було трошки впорядковано територію, проведено невеликі археологічні дослідження і іншим мощенням було протрасовано нібито фундамент Великої міської синагого. Але зараз на площу заїжджають машини, мешканці які живуть поряд, не мають куди вийти. Площа абсолютно не вказує на те, що раніше тут були синагоги», - сказала Лілія Онищенко.

Вона нагадала, що 2010 року у Львові відбувся міжнародний архітектурний конкурс на краще впорядкування місць, пов’язаних з єврейською історією у Львові, у якому переміг проект німецького архітектора Франца Решке.

«Він передбачає впорядкування площі з позначенням місць розташування трьох згаданих будівель єврейської культури. Зараз ми почали археологію, щоб встановити точно контури Великої міської синагоги», - сказала чиновниця.

Як зазначають археологи, для цього на площі буде виконано вісім шурфів глибиною до 2 м, щоб визначити контури старої міської синагоги. Вже почавши роботи археологи виявили, що контури фундаментів, нанесені на картах і позначені тут раніше, точно не відповідають реальному розміщенню.

«Проект не передбачає ґрунтовних археологічних досліджень до глибини, бо міська влада хоче в найближчий рік-два завершити проект облаштування площі», - сказала Онищенко.

За її словами, тут заплановано провести ознакування і підхід до синагоги Золота роза, також на площі передбачено озеленення, натомість територія Великої синагоги буде позбавлена зелені – тут буде спеціальне замощення та інформація про територію.

«Це буде місце загального відпочинку, але тут не буде розваг тут не буде парасольок з літніми майданчиками», - сказала Лілія Онищенко. У результаті археологічних досліджень, з її слів, можливі корективи в проект.

Вартість археологічних робіт – 70 тис. грн. Польові роботи археологи мають завершити до кінця жовтня, а опрацьовувати результати і звіт мають у листопаді.

Нагадаємо, весною 2010 року виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення «Про впорядкування місць, пов’язаних з єврейською історією та спадщиною у Львові». Як зазначав тоді Косів, у Львові є три місця, щодо благоустрою яких міська влада неодноразово отримувала звернення та листи як від громадських організацій та єврейських общин, так і від посольств США, Німеччини.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Львові на площі Трьох синагог почали археологічні дослідження

топ

  Цей день в історії.
  26 вересня:

  1941 - З Львівської цитаделі (табору для радянських військовополонених) звільнено першу партію полонених галичан - 1500 осіб.

  1942 - З Тернопільської області депортовано в табір знищення Белжец 4938 євреїв, зокрема з Озерян вивезено 813 осіб, на місці убито 130 осіб, зі Скала – 1625, вбито при вивезенні 30 осіб, з Коралівки – 700, з Мельниці – 1000, з Борщева – 800 осіб.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014