Галичина.Інфо

Кава в Україні може подорожчати на 10%, - експерт

Кава в Україні може подорожчати на 10%, - експерт Вартість кави в Україні може зрости через внутрішні фактори - зростання податків, збільшення цін на пальне та інфляцію - приблизно на 10% протягом 6-12 місяців. Подорожчання не буде пов’язане зі світовим зростанням вартості кави. Про це сказав кавовий експерт Сергій Ремінний.

"В цілому за останніми тенденціями щодо вартості "арабіки" на світових ринках спостерігаємо зниження цін. Проте вартість залишається все ще високою", -сказав співрозмовник.

Але, за словами Сергія Ремінного, в Україні вартість кави може збільшитися приблизно на 10%. Таке зростання пов’язане із суто внутрішньою ситуацією у країні. Проте українські компанії можуть i не проводити таке підвищення цін, додав співрозмовник.

"Заміна кави сорту "арабiка" на "робусту", про яку заговорили зараз – це скорше не "замiна", а "здешевлення попиту". Адже саме в час кризи зростає попит на більш дешевий продукт", – сказав Сергій Ремінний, кавовий експерт.

Деякі експерти сподіваються в довгостроковому періоді на додатковий стимул для галузі завдяки "капсульній" революції. Наприклад, в Німеччині споживання капсульної кави в останні п'ять років зростає більш ніж на 30% щорічно. Поки ж все більше експертів погоджуються, що поширення нової технології може лише знизити попит на використовувану у виробництві дорогу арабіку і в результаті викличе зниження цін, оскільки при виробництві капсул витрачається менше сировини і утворюється менше відходів. Надія хіба що на те, що в довгостроковому періоді зручність використання капсул в цілому збільшить обсяги споживання.

Як відомо, в Європі через кризу споживання кави на душу населення помітно скоротилося. Багато в чому це пов'язано з наслідками боргової кризи.При цьому в Німеччині і Франції, що займають за обсягасми імпорту кави відповідно перше і третє місце в єврозоні, споживання істотно збільшується.

Через зниження доходів в період кризи зростає споживання розчинної кави і попит на більш дешеву робусту. За оцінками інвестбанку Macquarie, приблизно для 4-5% з 132 млн випускаються кавових пакетиків для заварювання в чашці (альтернатива розчинного напою і кава з френч-пресу). Останнім часом виробники стали використовувати робусту замість арабіки. Зі зміною балансу попиту змінюються і цінові тенденції, зазначає The Financial Times. Робуста в цьому році дорожчає, з січневих мінімумів ціни піднялися на 20%.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Кава в Україні може подорожчати на 10%, - експерт

топ

  Цей день в історії.
  9 серпня:

  1842 — демаркація кордону між Канадою і США, Договір Вебстера — Ашбертона.

  1848 — на Буковині скасовано кріпацтво.

  1932 — помер Джон Чарлз Філдс, канадський математик, засновник математичної премії.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014