Галичина.Інфо

Біометричні паспорти несуть загрозу поліцейської держави, - експерт

Біометричні паспорти несуть загрозу поліцейської держави, - експерт Експерт Інституту демографії та соціальних досліджень Олександр Гладун стверджує, що запровадження електронних біометричних паспортів загрожує створенням в Україні поліцейської держави.

О.Гладун перерахував низку проблем, пов’язаних з рішенням парламенту про запровадження електронних біометричних паспортів.
Зокрема, він зазначив, що згідно з ухваленим законом картка, яка буде запроваджена замість паспорта, не міститиме інформації про місце реєстрації громадянина. Відповідно, за словами О.Гладуна, місце проживання кожній людині потрібно буде підтверджувати додатково іншими документами.
Також, за словами експерта, відповідно до закону буде запроваджений безконтактний електронний носій інформації про громадянина. Однак, зауважив експерт, у законі не зазначено, яка саме інформація буде написана на цьому носії. І в цьому є, на його думку, велика проблема. «Сам закон дає можливість брати інформацію з відомчих інформаційних систем, зокрема, і ту інформацію, яку, можливо, громадянин не бажає розголошувати», - сказав О.Гладун.
Він зауважив, що у зв'язку з цим виникає декілька загроз для громадян. «Однією з них є створення поліцейської держави, коли про кожного громадянина може бути віддана будь-яка інформація», - сказав він.
За словами експерта, з цього випливає інша загроза, яка полягає у можливому витоку інформації. Зокрема, за його словами, є серйозні сумніви у можливостях держави захистити конфіденційну інформацію кожного громадянина. Більше того, додав він, існують також сумніви щодо того, як державні або інші інститути і з якою метою будуть таку інформацію використовувати.

Експерт зауважив, що таким чином ухвалений ВР закон спрямований не на створення демографічного реєстру, а на друк додаткових документів. При цьому він відмовився припустити, кому саме може бути вигідним ухвалення цього документу і порадив звернутися до авторів законопроекту та державних органів, які підтримали його схвалення.

Як повідомлялось, 2 жовтня Верховна Рада України ухвалила в цілому закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

Рекомендовано до перегляду:

» » » Біометричні паспорти несуть загрозу поліцейської держави, - експерт

топ

  Цей день в історії.
  1 грудня:

  1187 — помер Галицький князь Ярослав Осмомисл.

  1909 — народився композитор Кос-Анатольський Анатолій.

  1930 — народився письменник Федорів Роман Миколайович.

  1937 — народився письменник, науковець, перекладач із давньогрецької та латинської мов Андрій Содомора.

  1989 — Зустріч у Ватикані Папи Івана Павла ІІ з керівником СРСР Михайлом Горбачовим започаткувала офіційну легалізацію Української Греко-Католицької Церкви.

  1991 — на Всеукраїнському референдумі 90,32% громадян висловилася за незалежність правонаступниці УРСР.

  2009 — у Львові запустили Львівський міський рейковий автобус.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014