Галичина.Інфо

На прощі до Риму побувало понад 6 тис. українських паломників

На прощі до Риму побувало понад 6 тис. українських паломників На Всегалицьку національну прощу до Риму з нагоди благословення відновленого Собору святої Софії та 120-ї річниці з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого з’їхалось понад 6 тисяч вірних з усього світу. Як повідомляє прес-служба оргкомітету прощі, очолив паломництво Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук).

«Повернувшись із сибірського заслання, Патріарх Йосиф Сліпий усвідомлював, що Католицький університет не може існувати без власного храму, тому він негайно розпочав будівництво Собору Божої Премудрості. З цього часу ця святиня стала видимим знаком глибокої християнської віри нашого народу», – сказав під час проповіді Президент товариства для українців-католиків о.-др. Іван Дацько.

Наступного дня паломники молились Архієрейську літургію, яку очолив Патріарх Святослав (Шевчук).

«Засяявши у своїй первозданній красі, цей Собор промовляє до серця кожної людини, яка переступає його поріг. Краса Божої Премудрості, яка сяє через красу цього храму, показує нам правдивість, істинність і красу християнської віри», - наголосив Блаженніший Святослав у своїй проповіді. Він, зокрема, зазначив, що з посвяченням Собору святої Софії у Римі УГКЦ вступила на шлях утвердження патріаршої гідності: «Сьогодні, посвячуючи цей храм та проголошуючи Рік віри, ми хочемо відновити голос Патріарха Йосифа, який у центрі християнства на весь світ заявив про гідність і помісність Української греко-католицької церкви».

Цього ж дня о 16:00 в одній із найстаріших базилік Рима паломники мали нагоду насолоджуватись творами української сакральної музики у виконанні Національного хору «Думка» та Молодіжного академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів».

15 жовтня паломники мали нагоду молитись Архієрейську літургію та Акафіст на гробі священномученика Йосафата у головному храмі Католицької Церкви – Соборі святого Петра. Літургію, яку було відслужено на кафедральному престолі базиліки (altare della cattedra), очолив Митрополит львівський архієпископ Ігор (Возьняк).

«Сьогодні ми маємо унікальну можливість молитись у храмі, в якому під час Другого ватиканського собору Патріарх Йосиф Сліпий на весь світ заявив про свою Церкву-мученицю. Символом її мучеництва є мощі українського святого Йосафата Кунцевича, які спочивають в цьому соборі. Тоді голос Патріарха Йосифа був голосом вопіющого в пустині, що пророкував воскресіння нашої Церкви», - сказав у своїй проповіді під час богослужіння ректор УКУ владика Борис (Ґудзяк).

Проща до Собору святої Софії, за словами організаторів, є першим всенародним паломництвом такого масштабу за роки незалежності України. «Окрім прочан з України, до Рима приїхали представники української діаспори з Канади, США, Бразилії, Аргентини, країн Європи та з Австралії», - розповіла співорганізатор прощі Оксана Рибак.

Завершилась програма прощі науковою конференцією, присвячена 50-літтю скликання Другого ватиканського собору.

Нагадаємо, що паломництво до Собору святої Софії в Римі було ініціативою Синоду єпископів УГКЦ та включене в календар Року віри, святкування якого розпочалось в Католицькій Церкві 11 жовтня 2012 року.

Рекомендовано до перегляду:

» » » На прощі до Риму побувало понад 6 тис. українських паломників

топ

  Цей день в історії.
  19 вересня:

  1891 — У Монреаль прибули перші українські поселенці.

  1919 — В Кам’янець–Подільському замість ліквідованого міністерства по справах Галичини Кабінет міністрів УНР створив комітет у справах біженців–Галичан.

  1942 — З Бродів, Перемишлян Львівської області депортовано в табір в Белжец 5000 євреїв.

  1944 — В Бережанському районі Тернопільської області відбувся великий бій між відділами УПА і частинами НКВС. На Коломийщині відбулися два бої віділу УПА ім. Богуна з прикордонними частинами НКВС.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014