Галичина.Інфо

Генсек Ради Європи: Україна має виконувати рішення суду у Страсбурзі

Генсек Ради Європи: Україна має виконувати рішення суду у Страсбурзі Генсек Ради Європи Яґланд Торбйорн вбачає загрозу невизнання парламентських виборів в Україні чесними, а також закликає Київ виконати рішення Європейського суду з прав людини щодо Луценка.

Те, що вибори в Україні відбудуться без участі в них ув'язненої лідерки опозиції Юлії Тимошенко, може призвести до протестів. Крім того, "є небезпека того, що ці вибори не будуть визнані чесними і вільними", розповів генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Яґланд в інтерв'ю виданню Tagesspiegel, що вийде друком у неділю, 21 жовтня. Він зауважив, що казав про це українському керівництву.

Говорячи про можливі наслідки для України у зв'язку з рішенням Європейського суду з прав людини, що визнав низку порушень прав людини при арешті та ув'язненні колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, генсек Ради Європи заявив про очікування, що Україна виконає рішення суду. "Кожна країна, котра є членом Ради Європи, повинна виконувати рішення Суду з прав людини у Страсбурзі", - наголосив Яґланд.

Як відомо, Європейський суд з прав людини на початку липня визнав, що у випадку затримання та арешту українського екс-міністра внутрішніх справ йдеться про порушення низки пунктів Європейської конвенції з прав людини. Крім того, було вирішено, що Україна має виплатити Юрієві Луценку 15 тисяч євро компенсації. В України було три місяці на подання апеляції щодо цього рішення. На початку жовтня уряд подав клопотання до Європейського суду про перегляд рішення у справі Луценка проти України.

Відповідаючи на запитання, що буде, якщо Київ не виконає рішення суду у Страсбурзі, генсек Ради Європи відзначив, що український президент Віктор Янукович привселюдно казав, що вироки Європейського суду з прав людини у справі Луценка, а згодом і Тимошенко будуть виконані. "Я б не хотів у цьому разі говорити про санкції, це було б непродуктивно", - зазначив Яґланд Торбйорн.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Генсек Ради Європи: Україна має виконувати рішення суду у Страсбурзі

топ

  Цей день в історії.
  29 травня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014