Галичина.Інфо

Україна провалила тест на демократію

Україна провалила тест на демократію 28 жовтня відбулись вибори народних депутатів України. За результатами опрацювання даних, які надійшли до Центральної виборчої комісії з усіх 225-ти територіальних виборчих округів, явка виборців по Україні склала 57,99% - про це свідчать дані офіційного сайту ЦВК. Про порушення на виборах заявили всі учасники виборів, окрім партії влади. Представники ОБСЄ, ПАРЄ, Польщі, США, Канади назвали виборчу кампанія недемократичною, натомість спостерігачі від СНД позитивно оцінили вибори в Україні.

Місія спостерігачів ОБСЄ критикує вибори в Україні. Про це заявила віце-президент ПА ОБСЄ Вальбурга Габсбурґ Дуглас. Процес голосування та підрахунку голосів загалом оцінюється позитивно, процес встановлення голосів "оцінюється негативно через недостатню прозорість". "У нашій спільній заяві ми можемо стверджувати, що вибори характеризувалися браком вільних умов для учасників виборів, зловживанням адмінресурсом, браком збалансованого висвітлення у ЗМІ", - зазначила вона, додавши, що це стосувалося передвиборчого періоду. За словами Дуглас, "деякі аспекти передвиборчого періоду стали кроком назад в порівнянні з останніми виборами". "Я вважаю, що виборці не повинні наражатися на переслідування від своїх роботодавців або від державних органів", - наголосила вона. "І щоб почути, що хочуть сказати провідні політики країни, зовсім не потрібно їхати в тюрму. А ви знаєте, що мені довелося це зробити. Минулого вівторка я відвідувала пана Луценка у в'язниці №91", - додала вона, маючи на увазі ув'язнення Тимошенко та Луценка. Вона також розкритикувала той факт, що були "виключені сотні кандидатів з різних причин", а також у виборах не взяли участь опозиційні лідери Тимошенко та Луценко. Вона також нагадала, що скоро до України перейде головування в ОБСЄ. "Пам'ятаючи про це, я сподіваюсь, що державні органи зроблять все, щоб повернути Україну на шлях демократичного розвитку", - наголосила віце-президент ОБСЄ.

ПАРЄ відзначає, що вибори до Верховної Ради не привели до реалізації демократичного потенціалу українського суспільства. Про це заявив глава місії спостерігачів від ПАРЄ Андреас Гросс. Він зазначив, що на вибори мали значний вплив олігархічні групи, і це негативна тенденція. "Вони фактично відбирають в парламенту право представляти інтереси всього народу, що значно більше, ніж сума приватних інтересів", - зазначив він. Гросс критично оцінив вибори в Україні. "Ці вибори не привели до реалізації того демократичного потенціалу, що має українське суспільство. Ми вважаємо, що український народ заслуговує на краще, аніж на це спотворення волі українського народу", - заявив він.

Спостережна місія сейму Польщі на виборах Верховної Ради вважає, що виборча кампанія не відповідала демократичним стандартам. Про це на прес-конференції сказав голова місії Мирон Сич. "Ми хотіли б поділити вибори на дві частини - перше: день голосування й підрахунок голосів оцінюємо позитивно, і друге: підготовку виборів і виборчу кампанію ми не можемо загалом позитивно оцінити... Виборча кампанія не відповідала демократичним стандартам", - сказав він. При цьому Сич підкреслив, що остаточні висновки можна буде зробити після офіційних даних Центральної виборчої комісії про результати голосування. У свою чергу член місії, глава польсько-української парламентської групи в сеймі Марія Зуба зазначила, що спостерігачі зафіксували низку порушень у день голосування. З її слів, було зафіксовано, що члени деяких комісій запитували виборців про те, хто з їх родичів не прийде на вибори Ради, і тих, хто не збирався голосувати, вносили в окремі списки. При цьому, з її слів, голова й члени комісії не могли чітко пояснити для чого їм це потрібно. Крім того, Зуба зазначила, що спостерігачі зафіксували велику кількість виборців, які голосували вдома. Крім того, не скрізь було встановлені веб-камери в належних місцях. Зі слів Сича, усього до складу місії входили 40 депутатів сейму (близько 10% від загальної кількості парламентаріїв сейму). З його слів, спостерігачі відвідали 152 виборчі дільниці у всіх регіонах України.

Місія спостерігачів Канади вважає, що парламентські вибори в Україні не повністю відповідають міжнародним стандартам. Про це сказала на прес-конференції голова місії Канади зі спостереження за виборами у Верховну Раду, сенатор канадського парламенту Реінел Андрейчук. "Ми можемо говорити про те, що в день виборів спостерігалися деякі відхилення й порушення в низці сфер, що підриває повністю справедливий вибір громадян України", - заявила вона. При цьому Андрейчук підкреслила, що зафіксовані порушення "не мають згубного впливу на демократичне волевиявлення". "Базуючись на даних спостереження, які в нас є, ми можемо заявити, що хід виборів 28 жовтня супроводжувався певними недоліками в багатьох регіонах, що не дозволяє називати вибори абсолютно чесними", - заявила вона. "Однак ці недоліки, за своєю суттю, не є обов'язковою завадою вільному, чесному й демократичному волевиявленню українського народу", - сказала сенатор. "Ці вибори відобразили певний регрес у демократії", - вважає вона. Серед порушень і недоліків, які були зафіксовані місією під час виборчої компанії, Андрейчук назвала тюремне ув'язнення провідних опозиційних лідерів і потенційних супротивників чинної влади. Також у їх числі – структурні переваги правлячої партії, неефективний розгляд виборчих скарг, сумнівна процедура визначення виборчих округів, використання адмінресурсу правлячою партією, непрозоре фінансування виборчих кампаній, несправедливе формування виборчкомів. Крім того, канадські спостерігачі були стурбовані згортанням свободи слова в Україні й концентрацією ЗМІ в руках декількох людей, а також альянсами медіа з політичними партіями. Сенатор повідомила, що місія не завершила свою роботу, спостерігачі продовжують відслідковувати роботу виборчкомів, тому висновки про кампанію – попередні.

Держдепартамент США заявив про стурбованість тим, як були проведені парламентські вибори в Україні. Про це йдеться в заяві, зробленій представником Держдепартаменту Марком Тонером 29 жовтня. Він зазначив, що парламентські вибори в Україні "представляли собою крок назад від того прогресу, який спостерігався в ході попередніх парламентських виборів і виборів президента в 2010 році, що ознаменували важливий крок, зроблений Україною в напрямку до демократії". "Ми поділяємо занепокоєння, озвучене в попередньому звіті Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, Парламентської асамблеї Ради Європи, Європейського парламенту та Парламентської асамблеї НАТО", - зазначив Тонер. Представник Держдепартаменту повідомив, що стурбованість в даному контексті, зокрема, викликають "використання урядових ресурсів для того, щоб підтримати близьких влади кандидатів, втручання в можливість ЗМІ отримувати доступ до інформації та переслідування опозиційних кандидатів". "Незважаючи на те, що день виборів пройшов загалом мирно, і за процесом стежила велика кількість місцевих і міжнародних спостерігачів, ми стурбовані повідомленнями про підтасовування і фальсифікації в ході голосування, невідповідністю попередніх даних ЦВК і паралельного підрахунку голосів, а також рішенням ЦВК не оприлюднювати результати з виборчих дільниць", - продовжив Тонер. "Ми також хочемо повторити: ми глибоко стурбовані політично мотивованими вироками опозиційним лідерам, включаючи колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко, які не дали їм можливості взяти участь у минулих виборах", - заявив він. Держдепартамент США ще раз закликав уряд України "припинити вибіркове переслідування політичних опонентів". "США продовжуватимуть підтримувати прагнення українського народу до життя у процвітаючій, демократичній Україні", - заявив Тонер. "Ми шкодуємо про те, що ці вибори не просунули Україну до досягнення цієї мети, однак ми залишаємося прихильні роботі з Україною в цілях вдосконалення демократичних інститутів, зміцнення верховенства закону і просування необхідних економічних реформ", - резюмував він.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Україна провалила тест на демократію

топ

  Цей день в історії.
  6 квітня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014