Галичина.Інфо

В України залишилося рекордно мало вільних коштів

В України залишилося рекордно мало вільних коштів Залишки коштів уряду на єдиному казначейському рахунку (ЄКР) вчора вранці впали до рекордно низького рівня в 1,76 млрд грн. Про це повідомили в Держказначействі.

Менше коштів за останні дев'ять років було тільки на початку 2010 року, коли уряд Миколи Азарова змінив уряд Юлії Тимошенко.
До зміни влади - з січня по березень - залишки на ЄКР становили від 1,1 млрд до 1,3 млрд грн.

Азаров неодноразово звинувачував своїх попередників у тому, що його уряд отримав мінімум коштів, в той час як для нормального функціонування на ЄКР повинно зберігатися 10 млрд грн. У 2010 році максимум залишків становив 13,8 млрд грн, у 2011 році - 17,2 млрд грн, в 2012 році - 7,8 млрд грн.

Згідно з даними Держказначейства, обсяг коштів різко впав у вересні - з 6,6 млрд до 2,3 млрд грн, - скоротившись в жовтні ще на 0,55 млрд грн. Навіть у кризові 2008-2009 роки вільних грошей в уряду на початок листопада було більше - 11,4 млрд і 3,31 млрд грн.

У Мінфіні вчора на запит не відповіли, а міністр Юрій Колобов на дзвінки не відповідав. Але раніше він заявляв, що, говорячи про казначейський гривневий рахунок, не можна забувати і про валютний, на якому перебуває близько $2 млрд.

Експерти кажуть, що ця ситуація була прогнозованою і є наслідком скорочення темпів зростання доходів бюджету на тлі падіння економіки - ВВП в III кварталі скоротився на 1,3%. Надходження нестабільні вже кілька місяців, у вересні зростання доходів загального фонду у порівнянні з 2011 роком становило і зовсім 0,01%. Оперативні дані про виконання бюджету в жовтні ще не оприлюднені. У Державній податковій службі (ДПС) бюджетні дані ще не підрахували, але запевнили, що відомство перевиконало показники, як помісячні, так і з початку року. За даними Держмитниці, вони перерахували в жовтні до бюджету 10,5 млрд грн (за 10 місяців - 102,8 млрд грн). Джерело в уряді повідомило, що митники не виконали план Мінфіну - в жовтні необхідно було зібрати 13,1 млрд грн. Прогнози по році невтішні: при плані в 139 млрд очікується 130,6 млрд грн.

Рекомендовано до перегляду:

» » » В України залишилося рекордно мало вільних коштів

топ

  Цей день в історії.
  25 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014