Галичина.Інфо

Науковці виявили найвіддаленішу від Землі галактику

Науковці виявили найвіддаленішу від Землі галактику Учені, що працюють з орбітальними телескопами «Хаббл» і «Спітцер», виявили галактику, яка претендує на рекорд щодо віддаленості від Землі. Галактика MACS0647-JD існувала, коли Всесвіту було всього 420 млн років (3% її нинішнього віку). Відстань від нашої планети до об'єкта — 13,3 млрд світлових років. Раніше рекордсменом була галактика MACS1149-JD, відстань до якої оцінювалося в 13,1 млрд світлових років.

Відкрита ж дослідниками MACS0647-JD настільки мала, що, як передбачається, астрономи побачили тільки перші кроки формування великої галактики.
Аналіз показує, що діаметр об'єкта менше 600 світлових років, тоді як типовий розмір галактик такого віку — близько 2 тисяч світлових років. Для порівняння, діаметр Великої Магелланової Хмари, карликової галактики-компаньйона Чумацького Шляху, становить 14 тисяч світлових років.
«Можливо, це один з численних будівельних блоків. Протягом наступних 13 млрд років він пережив десятки, сотні або навіть тисячі зіткнень з іншими галактиками і галактичними фрагментами», — вважає провідний автор дослідження Ден Коу з Інституту космічного телескопа.

Учені працювали в рамках міжнародного проекту CLASH, де вивчали далекі галактики за допомогою ефекту гравітаційного лінзування — викривлення променів світла скупченнями матерії великої маси, у тому числі і темної матерії.

Як відзначають дослідники, галактика, можливо, знаходиться дуже далеко для того, щоб відстань до неї можна було б остаточно підтвердити методом спектроскопії за допомогою наявних у людства телескопів. Тим не менш, астрономи впевнені, що проведений ними аналіз дозволяє вважати MACS0647-JD «чемпіоном» щодо віддаленості.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Науковці виявили найвіддаленішу від Землі галактику

Цей день в історії.
22 вересня:

1939 - У Винниках, об 11.00 підписано угоду між командуванням польського гарнізону у м. Львові і радянськими військовим командуванням про передання м. Львова Червоній армії. О 14.00 польські війська почали складати зброю, о 15.00 з’єднання 2-го кавалерійського корпусу у пішому строю сумісно з танками 24-ї, 38-ї та 10-ї танкових бригад вступили у місто. Пункт 8 підписаної польською і радянською сторонами угоди гарантував офіцерам польської армії особисту свободу і недоторканість їхнього особистого майна, право на виїзд до зарубіжних країн. Ці умови не було виконано: при виході з міста обеззброєні колони поляків були оточені частинами Червоної армії і НКВС та відправлені до концтаборів.
  • dle шаблоны бесплатно
  • ,
  • Игры для Андройд
  • Усі права застережено.
    Передруки без зворотнього посилання заборонено.
    galychyna.info © 2010-2014