Галичина.Інфо

Найстаріший театр України розпочав Театральний фестиваль у Тернополі

Найстаріший театр України розпочав Театральний фестиваль у Тернополі 4 грудня у Тернополі відбулося справжнє театральне свято. Відбулось відкриття ювілейного Х Всеукраїнського фестивалю Тернопільські театральні вечори. Дебют.

Святкове дійство розпочалося у Підволочиському районі на батьківщині Леся Курбаса та Михайла Форгеля. У селі Новосілка Підволочиського району встановили меморіальну дошку ініціатору фестивалю, художньому керівнику Тернопільського драмтеатру світлої пам’яті Михайлові Форгелю. Саме він у 1999 році відновив «Тернопільські театральні вечори» Леся Курбаса як фестиваль молодої режисури і впродовж років був його головним натхненником. Меморіальну плиту розміщено на приміщенні сільської школи, де навчався Михайло Форгель. В урочистостях взяли участь мешканці Новосілки, актори, представники влади та громадськості. Спогадами про Михайла Форгеля поділилися його колеги-актори народні артисти України Федір Стригун та Олег Мосійчук, земляки.

Ввечері відбулося відкриття фестивалю для тернополян. Пошановувачів театру потішили виставою одного з найстаріших в Україні Коломийського обласного українського академічного театру ім. І. Озаркевича «Отак загинув Гуска» (режисер-постановник Володимир Мартищук).

Однойменна п’єса Миколи Куліша народилася ще в далекому 1925 році, проте вперше ожила на сцені лише через чотири десятиліття. З того часу за постановку цього твору бралося не так багато режисерів, тому що твори Миколи Куліша є глибокими за змістом. Однак молодий режисер Коломийського театру Володимир Мартищук все ж наважився показати глядачам своє розуміння п’єси.

Сьогодні на сцені театру покажуть драматичну імпровізацію «І все-таки я тебе зраджу» Неди Нежданої Львівського драматичного театру імені Лесі Українки о 19.00, а на малій сцені о 16.00 можна буде побачити слідчий експеримент «Моменти кохання» від Київського національного драматичного театру імені Івана Франка.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Найстаріший театр України розпочав Театральний фестиваль у Тернополі

топ

  Цей день в історії.
  16 липня:

  1919 — під тиском польських військ УГА, перейшовши ріку Збруч, залишила Галичину і відступила на територію Наддніпрянської України.

  1990 — Верховна Рада УРСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України.

  2007 — залізнична аварія на Львівщині 16 липня 2007 (неподалік Ожидова у Буському районі).
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014