Галичина.Інфо

Світло замість електрики: IBM повідомила про прорив у створенні нового типу чипів

Світло замість електрики: IBM повідомила про прорив у створенні нового типу чипів Вчені IBM повідомляють, що для виробництва мікросхем нового покоління, які використовують світло замість електрики, більше немає технологічних бар'єрів. Інноваційна технологія дозволяє поєднувати в чипах оптичні компоненти з кремнієвими. Суть прориву полягає в тому, що вченим вперше вдалося створити такий чип на комерційному обладнанні.

"Прорив став результатом більш ніж десятирічної роботи IBM, - повідомив старший віце-президент і директор IBM Research Джон Келлі. - Тепер ми можемо перемістити дану технологію зі стін лабораторій на заводи і приступити до випуску нових мікросхем, які знайдуть застосування в різних галузях".

Основою став чип, створений в 2010 році. Тоді вчені заявили, що їм вдалося сконструювати мікросхему, в якій використовується пульсація світла для передачі інформації замість звичайного електричного струму. Це дає можливість значно збільшити швидкість обробки інформації.

Додавши до стандартної лінії з виготовлення напівпровідників кілька недорогих додаткових агрегатів, вчені зуміли випустити гібридну мікросхему, засновану на передачі електричного струму і світла.

Модифікований конвеєр дозволив інтегрувати в мікросхему такі оптичні елементи, як мультиплікатори з поділом за довжиною хвиль, модулятори і детектори - все, що потрібно для передачі інформації за допомогою світла.

"Величезні обсяги даних передаються обчислювальними мережами підприємств, і ці обсяги продовжують неухильно зростати у зв'язку з появою нових додатків і послуг, - відзначають в IBM. - Готові до виробництва чипи на основі кремнієвої фотоніки допоможуть впоратися із зростаючими вимогами до швидкості передачі даних і потужності комп'ютерів".

За інформацією технологічного гіганта, чипи на основі кремнієвої нанофотоніки здатні гарантувати швидкість передачі даних понад 25 Гбіт/с на канал. А використання мультиплікаторів дозволяє транслювати декілька потоків даних по одному волокну. Таким чином, подібна можливість в майбутньому дозволить передавати терабайти даних між віддаленими один від одного системами.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Світло замість електрики: IBM повідомила про прорив у створенні нового типу чипів

топ

  Цей день в історії.
  11 грудня:

  1882 — народився Андрій Бандера, релігійний і громадський діяч, діяч ЗУНР, капелан УГА, батько Степана Бандери.

  1889 — народився Микола Чубатий, український вчений, історик права та церкви, педагог і публіцист.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014