Галичина.Інфо

Світло замість електрики: IBM повідомила про прорив у створенні нового типу чипів

Світло замість електрики: IBM повідомила про прорив у створенні нового типу чипів Вчені IBM повідомляють, що для виробництва мікросхем нового покоління, які використовують світло замість електрики, більше немає технологічних бар'єрів. Інноваційна технологія дозволяє поєднувати в чипах оптичні компоненти з кремнієвими. Суть прориву полягає в тому, що вченим вперше вдалося створити такий чип на комерційному обладнанні.

"Прорив став результатом більш ніж десятирічної роботи IBM, - повідомив старший віце-президент і директор IBM Research Джон Келлі. - Тепер ми можемо перемістити дану технологію зі стін лабораторій на заводи і приступити до випуску нових мікросхем, які знайдуть застосування в різних галузях".

Основою став чип, створений в 2010 році. Тоді вчені заявили, що їм вдалося сконструювати мікросхему, в якій використовується пульсація світла для передачі інформації замість звичайного електричного струму. Це дає можливість значно збільшити швидкість обробки інформації.

Додавши до стандартної лінії з виготовлення напівпровідників кілька недорогих додаткових агрегатів, вчені зуміли випустити гібридну мікросхему, засновану на передачі електричного струму і світла.

Модифікований конвеєр дозволив інтегрувати в мікросхему такі оптичні елементи, як мультиплікатори з поділом за довжиною хвиль, модулятори і детектори - все, що потрібно для передачі інформації за допомогою світла.

"Величезні обсяги даних передаються обчислювальними мережами підприємств, і ці обсяги продовжують неухильно зростати у зв'язку з появою нових додатків і послуг, - відзначають в IBM. - Готові до виробництва чипи на основі кремнієвої фотоніки допоможуть впоратися із зростаючими вимогами до швидкості передачі даних і потужності комп'ютерів".

За інформацією технологічного гіганта, чипи на основі кремнієвої нанофотоніки здатні гарантувати швидкість передачі даних понад 25 Гбіт/с на канал. А використання мультиплікаторів дозволяє транслювати декілька потоків даних по одному волокну. Таким чином, подібна можливість в майбутньому дозволить передавати терабайти даних між віддаленими один від одного системами.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Світло замість електрики: IBM повідомила про прорив у створенні нового типу чипів

Цей день в історії.
22 вересня:

1939 - У Винниках, об 11.00 підписано угоду між командуванням польського гарнізону у м. Львові і радянськими військовим командуванням про передання м. Львова Червоній армії. О 14.00 польські війська почали складати зброю, о 15.00 з’єднання 2-го кавалерійського корпусу у пішому строю сумісно з танками 24-ї, 38-ї та 10-ї танкових бригад вступили у місто. Пункт 8 підписаної польською і радянською сторонами угоди гарантував офіцерам польської армії особисту свободу і недоторканість їхнього особистого майна, право на виїзд до зарубіжних країн. Ці умови не було виконано: при виході з міста обеззброєні колони поляків були оточені частинами Червоної армії і НКВС та відправлені до концтаборів.
  • dle шаблоны бесплатно
  • ,
  • Игры для Андройд
  • Усі права застережено.
    Передруки без зворотнього посилання заборонено.
    galychyna.info © 2010-2014