Галичина.Інфо

Розп’яття Пінзеля та ікону XIV ст. показали в «Епосі Возницького»

Розп’яття Пінзеля та ікону XIV ст. показали в «Епосі Возницького» Сьогодні у Львівській національній галереї мистецтв відкрилася виставка «Епоха Бориса Возницького», яка присвячена 50-літтю його праці на посаді директора галереї. На експозиції представлено близько 100 експонатів, які показують різні напрямки його діяльності: музеєтворча, робота по збереженню мистецьких цінностей, поповненню збірки, науково-дослідна, експозиційна та виставкова.

На виставці можна побачити ікони, твори живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва, стародруки XV-XVI ст. «Ми намагалися відібрати твори для цієї виставки із фондосховищ, бо наші експозиційні площі дуже малі. У фотографіях ми показали музеєтворчу діяльність. Борис Григорович за 45 років своєї діяльності відкрив 16 відділів», - розповіла куратор виставки Наталія Маїк. Вона зазначила, що одними із цікавих експонатів є ікона XIV ст. «Львівська Богоматір», розп’яття Іоана Пінзеля.

Документальна частина експозиції представлена у світлинах, які показують відкриття різних музеїв: каплиці Боїмів, Олеського замку, Золочівського музею та інші.

«Хочу розпочати свій виступ висловом Бориса Григоровича: якщо б мати 100 життів, вони б не наситили мене. Коли мрії здійснюються, стає сумно. Хто минулого не осягне, той не матиме майбутнього. В житті треба поспішати без ременя безпеки». Борис Григорович ніколи не нарікав на життя, бо завжди займався улюбленою справою», - розповіла генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв Лариса Разінкова.

Заступник голови Львівської ОДА Михайло Янковський зазначив, що ця виставка – лише перший захід із низки інших, які відбуватимуться в рамках року пам’яті Бориса Возницького.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Розп’яття Пінзеля та ікону XIV ст. показали в «Епосі Возницького»

топ

  Цей день в історії.
  20 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014