Галичина.Інфо

В Україні втричі побільшало залякувань журналістів, - Репортери без кордонів

В Україні втричі побільшало залякувань журналістів, - Репортери без кордонів В Україні цього року не загинув жоден представник ЗМІ, проте кількість фактів залякування журналістів порівняно з минулим роком зросла майже втричі і досягла ста випадків. При цьому порушено лише чотири кримінальні справи про перешкоджання професійній діяльності журналістів. Про це повідомила міжнародна організація "Репортери без кордонів".

Як повідомила представник організації "Репортери без кордонів" в Україні Оксана Романюк, залякування журналістів є серйозною проблемою в нашій країні, пише "Коммерсант-Украина". "Якщо 2011 року ми зафіксували 37 таких фактів, то цього року їх кількість наближається до ста", - заявила Романюк.
Приміром, восени біля під'їзду свого будинку невідомі жорстоко побили журналіста телеканалу "1 +1" Дмитра Волкова. Хоча колеги пов'язували напад з професійною діяльністю, кримінальну справу порушили за фактом хуліганства.

Як пояснив заступник начальника управління зв'язків з громадськістю МВС Сергій Бурлаков, невелика кількість порушених кримінальних справ за ст. 171 ККУ пов'язана з тим, що не у всіх правопорушеннях існують ознаки перешкоджання професійній діяльності.
"З початку року порушено 142 справи, де потерпілими є журналісти. Із них чотири - по 171-й статті Кримінального кодексу. По двох із цих справ органи прокуратури проводять розслідування, одну передано до суду, і ще одну поки не розкрито", - уточнив Бурлаков.
За його словами, більшість правопорушень стосовно журналістів є хуліганством, розбійними нападами та крадіжками.
Разом з тим Романюк відзначає, що у 2012 році були зафіксовані нові способи тиску на пресу, зокрема організація DDoS-атак на інформаційні ресурси. "Найбільша кількість DDoS-атак відбулася в день парламентських виборів. Десять сайтів хакерам вдалося відключити", - розповіла вона.

Нагадаємо, Комітет захисту журналістів підрахував, що на сьогодні у світі 232 журналісти перебувають у в’язниці.
Журналіст Сергій Рахманін вважає, що легковажне ставлення більшої частини суспільства до того, що відбувається з українською журналістикою, може призвести до її зникнення.

Рекомендовано до перегляду:

» » » В Україні втричі побільшало залякувань журналістів, - Репортери без кордонів

топ

  Цей день в історії.
  23 січня:

  Сьогодні немає свят та памятних дат.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014