Галичина.Інфо

5000 фрагментів Сувоїв Мертвого моря викладені в інтернет

5000 фрагментів Сувоїв Мертвого моря викладені в інтернет Фрагменти оцифрованих Сувоїв Мертвого моря, які являють собою добірку біблійних і апокрифічних текстів, датованих рубежем нашої ери, стали доступні онлайн.

В електронній бібліотеці розміщено 5000 фрагментів текстів у дуже високому дозволі. Проект був виконаний Ізраїльським управлінням старожитностей спільно з корпорацією Google. Для створення цифрових копій сувоїв фахівці застосовували технологію інфрачервоної зйомки. Кожен фрагмент знімали при шести різних довжинах хвиль, після чого зображення поєднувалися. Цифрові копії стародавніх рукописів дозволять фахівцям, що вивчають їх, не турбувати тендітні документи.

У вересні 2011 року в інтернеті стали доступні фрагменти перших п`яти сувоїв, оброблених у рамках проекту. По зображеннях, доступних у високому дозволі, можна здійснювати пошук тексту.

Сувої Мертвого моря, які називають також Кумранські сувої, були знайдені в печерах недалеко від стародавнього поселення Кумран на Мертвому морі в 1947 році. Сувої датуються періодом з III століття до нашої ери по I століття нашої ери. У них містяться найдавніші біблійні рукописи. Згідно з однією з версій, їх створювали ессеї – члени аскетичної іудейської секти, що жили в Кумрані. За іншою версією, сувої були створені в Єрусалимі і в I столітті нашої ери привезені в печери Кумрана біженцями, що рятувалися від римлян.

Оцифровка Сувоїв Мертвого Моря – це не перший подібний проект, в якому бере участь Google. Так, раніше корпорація брала участь у публікації архіву Нельсона Мандели і фотоархіву документів, присвячених Голокосту. Крім того, в червні 2012 року компанія оголосила про те, що збирається оцифрувати найбільший кіноархів Італії, який містить, зокрема, базу кінохроніки і фотографій Беніто Муссоліні.

Як повідомляє Google, корпорація сподівається на розширення історичних проектів. Так, восени 2012 року компанія запустила проект "Інститут культури". В рамках проекту, який здійснюється спільно з 17 музеями та інститутами по всьому світу, будуть створені цифрові візуалізації історичних подій.

Рекомендовано до перегляду:

» » » 5000 фрагментів Сувоїв Мертвого моря викладені в інтернет

топ

  Цей день в історії.
  23 жовтня:

  1942 - в табір Белжец (Польща) вивезено 1179 євреїв з Дрогобича, 1020 осіб – з Борислава, 460 – з Самбора, 800 – з Стрия Дрогобицької області.

  1971 - Верховний архієпископ УКЦ кардинал Й.Сліпий під час нарад Ватиканського Синоду єпископів Католицької церкви і в присутності папи Павла VI виступив із промовою в обороні переслідуваної Української церкви, заявивши, що вона понесла величезні жертви, про які у Ватикані ніхто не згадував, оскільки для Ватиканської дипломатії греко-католики УРСР і Польщі стояли на перешкоді.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014