Галичина.Інфо

Математик зі США відкрив найбільше просте число

Математик зі США відкрив найбільше просте число Американський математик Куртіс Купер виявив найбільше з відомих наразі простих чисел - так зване 48-е число Мерсенна. Про відкриття повідомляється на сайті проекту розподілених обчислень GIMPS (Great Internet Mersenne Prime Search). Запис числа в десятковій системі числення складається з 17 425 170 знаків. Для порівняння довжина попереднього рекордсмена становила 12 978 189 знаків.

На перевірку простоти нового числа пішло 39 днів розподіленої роботи персонального комп'ютера в Університеті Центрального Міссурі, де працює Купер. Незалежна перевірка була здійснена відразу трьома дослідниками на різних машинах, включаючи 32-ядерний сервер, наданий компанією Новартіс.

Для Куртіса Купера новий рекорд став вже третім - раніше найбільші прості числа йому вдавалося виявляти в 2005 і 2006 роках. У 2008 році математики з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі побили рекорд Купера, відкривши вже згадуване просте число, записане 12 978 189 знаками.
За попереднє відкриття проект GIMPS отримав премію в 100 тисяч доларів від фонду EFF, обіцяну за відкриття першого простого числа, що записується більш ніж 10 мільйонами знаків. Отримані гроші проект розділив на невеликі премії для заохочення наступних відкриттів - так, Купер з 48-м числом Мерсенна претендує на 3 тисячі доларів.

Простим називається число, яке ділиться тільки на себе і на одиницю.
Числа Мерсенна - прості числа виду 2p - 1, де p в свою чергу також просте число. Для нового числа цей показник дорівнює 57 885 161. Популярність ці числа отримали у зв'язку з тим, що до них зручно застосовувати критерій простоти Люка-Лемера. До теперішнього часу нескінченність безлічі простих чисел Мерсенна не доведена.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Математик зі США відкрив найбільше просте число

Цей день в історії.
22 вересня:

1939 - У Винниках, об 11.00 підписано угоду між командуванням польського гарнізону у м. Львові і радянськими військовим командуванням про передання м. Львова Червоній армії. О 14.00 польські війська почали складати зброю, о 15.00 з’єднання 2-го кавалерійського корпусу у пішому строю сумісно з танками 24-ї, 38-ї та 10-ї танкових бригад вступили у місто. Пункт 8 підписаної польською і радянською сторонами угоди гарантував офіцерам польської армії особисту свободу і недоторканість їхнього особистого майна, право на виїзд до зарубіжних країн. Ці умови не було виконано: при виході з міста обеззброєні колони поляків були оточені частинами Червоної армії і НКВС та відправлені до концтаборів.
  • dle шаблоны бесплатно
  • ,
  • Игры для Андройд
  • Усі права застережено.
    Передруки без зворотнього посилання заборонено.
    galychyna.info © 2010-2014